Jak będą pracowały urzędy przez święta?

Niektóre urzędy planują wolne w okresie świątecznym lub skracają czas pracy. Jak będą działały?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak będą pracowały urzędy przez święta?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 gru 2013 13:36


Kujawsko-Pomorskie

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Miejski w Bydgoszczy w okresie przedświątecznym oraz między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem pracują nieco krócej. W Wigilię zamknięty będzie natomiast Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Urząd Miejski w Bydgoszczy w Wigilię będzie czynny, ale tylko do godziny 14 (zwykle we wtorki pracuje do godz. 18). Urzędnicy będą natiomiast o dwie godziny dłużej (do 16) przyjmować petentów w piątek, 27 grudnia.

Bydgoski magistrat krócej o dwie godziny (do 16) będzie czynny także w Sylwestra. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, zarówno 24 jak i 31 grudnia, będzie czynny do 15, czyli o godzinę krócej niż zwykle.

W Wigilię nie pracuje natomiast Urząd Marszałkowski w Toruniu. "Urzędnicy odpracowali ten dzień już 14 grudnia" - poinformowała Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka woj. kujawsko-pomorskiego, zaznaczając że sylwester będzie normalnym dniem pracy w urzędzie.

Z kolei Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy oraz podległe mu placówki czynne będą w pełnym zakresie 24 i 31 grudnia od godziny 8 do 12. Od godz. 12 do 15 jednostki w Świeciu, Nakle, Żninie, Tucholi i Sępólnie Krajeńskim będą jedynie przyjmować dokumenty i wnioski ubezpieczeniowe, a w Bydgoszczy i Inowrocławiu, w tym czasie dokumenty można będzie zdeponować w urzędomatach.

Zarówno w Wigilię, jak i w sylwestra od godz. 7 do 15 do dyspozycji klientów będą konsultanci Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS. 

Pomorskie

Krócej będą pracować w Wigilię i sylwestra magistraty w Gdyni i Gdańsku. Bez zmian w godzinach otwarcia i zamknięcia działać będzie Pomorski Urząd Marszałkowski.

W gdańskim magistracie 24 i 31 grudnia klienci będą przyjmowani o godzinę krócej - do godz. 15. W te dni w Urzędzie Miejskim w Gdyni sala do obsługi mieszkańców zamiast do godz. 18 funkcjonować będzie do godz. 15, natomiast pozostałe wydziały do godz. 16.

W Biurze Obsługi Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni kasy będą nieczynne w ostatni dzień roku; samo biuro będzie pracować w godz. 9-16, ale przyjmowane w tym czasie będą tylko odwołania.

Krócej w Wigilię i sylwestra będzie pracował zespół obsługi klienta w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku: do godz. 14.45, a nie do 18.

W normalnych godzinach pracy w okresie przedświątecznym oraz między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem pracować będą jednostki Narodowego Funduszu Zdrowia, Pomorski Urząd Marszałkowski i Urząd Miejski w Sopocie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.