Instytucje międzynarodowe będą zatrudniać więcej Polaków?

O możliwościach zwiększenia liczby Polaków pracujących w instytucjach międzynarodowych rozmawiała w czwartek w Brukseli podsekretarz stanu w MSZ Henryka Mościcka-Dendys. Wiceminister spotkała się z przedstawicielami Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, Komisji Europejskiej, Rady i Parlamentu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Instytucje międzynarodowe będą zatrudniać więcej Polaków?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 mar 2014 9:53


Wiceminister rozmawiała o sytuacji Polaków już pracujących w instytucjach międzynarodowych, a zwłaszcza w ESDZ.

Dziesiąta rocznica członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest doskonałą okazją do wzmocnienia i zwiększenia obecności Polek i Polaków w strukturach unijnych w taki sposób, aby była ona odzwierciedleniem potencjału i siły polskiego głosu w Unii Europejskiej - podkreśliła.

Wiceminister spotkała się z ekspertami narodowymi i pracownikami Stałego Przedstawicielstwa oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Network.PL, zrzeszającego polskich urzędników w instytucjach międzynarodowych.

MSZ od wielu lat prowadzi działania informacyjne na temat możliwości podejmowania pracy w organizacjach międzynarodowych i przygotowań do konkursów unijnych organizowanych przez Europejski Urząd Doboru Kadr. Obecnie trwa kolejna rekrutacja do konkursów otwartych dla przyszłych urzędników UE.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.