Gdyński Kupiec: Stoiska na miejskiej hali tragowej w Gdyni dla bezrobotnych za darmo

W ramach projektu "Gdyński Kupiec" Gdynia oferuje osobom, które szukają pracy użytkowanie przez rok bez płacenia czynszu stoiska w miejskiej hali targowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdyński Kupiec: Stoiska na miejskiej hali tragowej w Gdyni dla bezrobotnych za darmo

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

23 mar 2015 8:10


Uczestnicy projektu "Gdyński Kupiec" mogą liczyć także na zestaw szkoleń i inną pomoc konieczną przy zakładaniu własnego biznesu zw. z handlem.

Organizatorem przedsięwzięcia noszącego nazwę "Gdyński Kupiec" jest podlegające miejscowemu magistratowi Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Jak powiedziała Anna Berg koordynator projektu, generalnie do konkursu mogą stanąć osoby, które nie mają przychodów, a chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą na terenie Zespołu Miejskich Hal Targowych w Gdyni. "Mogą być to osoby bezrobotne czy inne osoby szukające pracy, ale też nie zamykamy drzwi np. przed osobami, które mają rentę czy emeryturę, bo często te świadczenia są niewystarczające" - powiedziała Berg.

Osoby chcące przystąpić do konkursu powinny do 2 kwietnia wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym trzeba m.in. pokrótce opisać swój pomysł na działalność w hali. Wniosek można znaleźć m.in. na stronie internetowej Centrum - www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl. Po pozytywnej formalnej weryfikacji zgłoszenia, chętny przechodzi test i rozmowę z doradcami zawodowymi. "W trakcie takiego spotkania ocenia się m.in., na ile realne jest dane przedsięwzięcie, czy kandydat ma predyspozycje do prowadzenia go itp." - wyjaśniła Berg.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą wstępne kwalifikacje, wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości, w trakcie których dowiedzą się m.in. jak stworzyć cieszący się popularnością sklep i jak profesjonalnie obsługiwać klientów. Kurs dotyczyć też będzie zagadnień związanych z marketingiem (w tym e-marketingiem) i wizualną identyfikacją firmy.

Częścią szkolenia będzie również nauka tworzenia biznesplanu, którą to umiejętność kursanci będą mogli wykorzystać w kolejnym etapie konkursu, gdy zostaną poproszeni o stworzenie i zaprezentowanie przed komisją konkursową biznesplanu swojego przedsięwzięcia. "Osoba, która z wynikiem pozytywnym przejdzie całą wspomnianą ścieżkę, otrzyma voucher na roczne bezpłatne użytkowanie jednego z boksów w hali" - wyjaśniła Berg dodając, że właściciel vouchera będzie musiał opłacać bieżące koszty utrzymania boksu czyli wodę, prąd itp.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.