Funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy zajmują się komunikacją medialną w podkarpackich zakładach karnych wzięli udział w trzydniowych warsztatach fotograficznych. Poprowadził je fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej z ponad 26-letnim doświadczeniem - Dariusz Delmanowicz.
- Jak poinformował w piątek, 5 lipca rzecznik Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie mjr Jarosław Wójtowicz Służba Więzienna doskonale zdaje sobie sprawę z roli jaką pełni obraz w rzetelnym przekazie medialnym.
- Podczas warsztatów, które rozpoczęły się w środę w zakładzie karnym w Uhercach Mineralnych (Podkarpackie) uczestnicy ćwiczyli i doskonalili praktyczne umiejętności robienia zdjęć.
- Z udziału w warsztatach zadowolony jest m.in. rzecznik zakładu karnego w Uhercach Mineralnych mjr Adam Nieznański, który podkreślił, że dzięki nim zaczął dostrzegać w swoim otoczeniu rzeczy, które dotychczas umykały jego uwadze.
- Wiedząc, że dla większości ludzi świat za murami więzień pozostaje wciąż owianym tajemnicą tabu, zdjęcie pozostaje najlepszym sposobem ukazania realiów, w których pełnią codzienną służbę funkcjonariusze. Jednak sama świadomość to nie wszystko - należy zadbać o to, aby przedstawiany kadr był estetyczny, stworzony zgodnie z zasadami kompozycji. Jakość zdjęcia to najlepsze świadectwo dla jego twórcy - zaznaczył mjr Wójtowicz.
Dodał, że choć w ciągu trzech dni funkcjonariusze nie nauczą się robić doskonałych zdjęć, to jednak warsztaty, dzięki którym poznają podstawy dobrego zdjęcia, są pierwszym, krokiem w tym kierunku.
- Tylko i wyłącznie od nas zależy jak je wykorzystamy. Ostatecznie to w dużej mierze od nas zależy, czy obraz który pokażemy światu najrzetelniej odzwierciedla więzienną rzeczywistość - podkreślił rzecznik.
Podczas warsztatów, które rozpoczęły się w środę w zakładzie karnym w Uhercach Mineralnych (Podkarpackie) uczestnicy ćwiczyli i doskonalili praktyczne umiejętności robienia zdjęć. Poznawali również podstawy dobrej kompozycji obrazu i ćwiczyli obróbkę graficzną na potrzeby różnych mediów: od druku w prasie, po media społecznościowe.
Prowadzący szkolenie fotoreporter Dariusz Delmanowicz podkreślił, że dla zdjęcia drugorzędne znaczenie ma to, jakim aparatem je wykonamy. Fotografia bowiem "tak naprawdę powstaje w naszej głowie, często zanim przyłożymy wizjer aparatu do oka".

KOMENTARZE (0)