PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Funkcjonariusze polskiej i niemieckiej służby granicznej dostali nowe radiowozy

  • Autor: PAP/AT
  • 24 paź 2019 12:59

W czwartek (24 października) w Słubicach (Lubuskie) funkcjonariuszom Wspólnych Polsko-Niemieckich Placówek w Świecku, Ludwigsdorfie i Pomellen przekazanych zostało sześć nowych radiowozów zakupionych z unijnego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Funkcjonariusze polskiej i niemieckiej służby granicznej dostali nowe radiowozy
Przedsięwzięcie zakłada zwiększenie liczby patroli i ich aktywności w strefie granicznej (fot.nadodrzanski.strazgraniczna.pl)
REKLAMA

Jak poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak, przekazanie kluczyków do trzech mercedesów dla polskich funkcjonariuszy i trzech land roverów dla niemieckich funkcjonariuszy odbyło się w słubickim Collegium Polonicum.

"Nowoczesne pojazdy wyposażone w środki łączności, sprzęt do weryfikacji autentyczności dokumentów i prowadzenia czynności kontrolnych już od jutra zaczną być wykorzystywane przez polsko-niemieckie patrole" - powiedziała rzeczniczka.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodała, że zwiększy to swobodę podejmowania działań po obu stronach polsko-niemieckiej granicy, umożliwi szybszą wymianę informacji, co wpłynie na skuteczniejsze ściganie sprawców przestępstw.

"Dodatkowo jednolite dwujęzyczne oznakowanie samochodów umożliwi z kolei lepszą widoczność wspólnych patroli i przysłuży się zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców przygranicznych terenów" - zaznaczyła Konieczniak.

Czytaj też: Ważna data dla Straży Granicznej. Kiedy zmiany w rekrutacji do formacji?

Pojazdy zostały zakupione w ramach projektu wsparcia finansowego Wspólnych Polsko-Niemieckich Placówek z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego UE.

Projekt realizowany do listopada 2018 r. ma na celu wsparcie działających na polsko-niemieckim pograniczu wspólnych placówek służb granicznych obu krajów. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 679 tys. euro, przy dofinansowaniu unijnym na poziomie ponad 600 tys. euro.

Przedsięwzięcie zakłada zwiększenie liczby patroli i ich aktywności w strefie granicznej, wzmocnienie zdolności operacyjnych patroli mieszanych, a także wymianę wiedzy i pogłębianie integracji między funkcjonariuszami z obu krajów. Oprócz samochodów w ramach projektu został również zakupiony sprzęt radiowy.

Na polsko-niemieckim pograniczu funkcjonują obecnie trzy Wspólne Polsko-Niemieckie Palcówki służb granicznych - w Świecku, po niemieckiej stronie w Ludwigsdorfie niedaleko Zgorzelca i w niemieckim Pomellen w rejonie Szczecina.

Ponadto w Świecku od 2007 r. działa Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych. Jego zadaniem jest koordynacja wspólnych działań służb obu krajów oraz szybka wymiana informacji niezbędnych do zwalczania przestępczości transgranicznej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Funkcjonariusze polskiej i niemieckiej służby granicznej dostali nowe radiowozy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA