×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Funkcjonariusze polskiej i niemieckiej służby granicznej dostali nowe radiowozy

  • Autor: PAP/AT
  • 24 paź 2019 12:59

W czwartek (24 października) w Słubicach (Lubuskie) funkcjonariuszom Wspólnych Polsko-Niemieckich Placówek w Świecku, Ludwigsdorfie i Pomellen przekazanych zostało sześć nowych radiowozów zakupionych z unijnego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Funkcjonariusze polskiej i niemieckiej służby granicznej dostali nowe radiowozy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Jak poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak, przekazanie kluczyków do trzech mercedesów dla polskich funkcjonariuszy i trzech land roverów dla niemieckich funkcjonariuszy odbyło się w słubickim Collegium Polonicum.

"Nowoczesne pojazdy wyposażone w środki łączności, sprzęt do weryfikacji autentyczności dokumentów i prowadzenia czynności kontrolnych już od jutra zaczną być wykorzystywane przez polsko-niemieckie patrole" - powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że zwiększy to swobodę podejmowania działań po obu stronach polsko-niemieckiej granicy, umożliwi szybszą wymianę informacji, co wpłynie na skuteczniejsze ściganie sprawców przestępstw.

"Dodatkowo jednolite dwujęzyczne oznakowanie samochodów umożliwi z kolei lepszą widoczność wspólnych patroli i przysłuży się zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców przygranicznych terenów" - zaznaczyła Konieczniak.

Czytaj też: Ważna data dla Straży Granicznej. Kiedy zmiany w rekrutacji do formacji?

Pojazdy zostały zakupione w ramach projektu wsparcia finansowego Wspólnych Polsko-Niemieckich Placówek z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego UE.

Projekt realizowany do listopada 2018 r. ma na celu wsparcie działających na polsko-niemieckim pograniczu wspólnych placówek służb granicznych obu krajów. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 679 tys. euro, przy dofinansowaniu unijnym na poziomie ponad 600 tys. euro.

Przedsięwzięcie zakłada zwiększenie liczby patroli i ich aktywności w strefie granicznej, wzmocnienie zdolności operacyjnych patroli mieszanych, a także wymianę wiedzy i pogłębianie integracji między funkcjonariuszami z obu krajów. Oprócz samochodów w ramach projektu został również zakupiony sprzęt radiowy.

Na polsko-niemieckim pograniczu funkcjonują obecnie trzy Wspólne Polsko-Niemieckie Palcówki służb granicznych - w Świecku, po niemieckiej stronie w Ludwigsdorfie niedaleko Zgorzelca i w niemieckim Pomellen w rejonie Szczecina.

Ponadto w Świecku od 2007 r. działa Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych. Jego zadaniem jest koordynacja wspólnych działań służb obu krajów oraz szybka wymiana informacji niezbędnych do zwalczania przestępczości transgranicznej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Funkcjonariusze polskiej i niemieckiej służby granicznej dostali nowe radiowozy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA