EEC 2015: Jeśli samorządy chcą zatrudniać specjalistów muszą im dobrze zapłacić

- Burmistrzowie, prezydenci i wójtowie zrozumieli, że aby zrewolucjonizować administrację muszą zatrudniać specjalistów którzy się na tym znają.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2015: Jeśli samorządy chcą zatrudniać specjalistów muszą im dobrze zapłacić

PODZIEL SIĘ


Autor: Anna Trojanowska

21 kwi 2015 18:45


Dzisiaj w rozwoju administracji Polska goni oczekiwania obywateli. - To co inne kraje przeżywały w ciągu dziesięcioleci my wdrażamy w kilka lat - mówi Bogdan Dombrowski, podsekretarz stanu ds. telekomunikacji i pomocy samorządom w Budowie Sieci Szerokopasmowych.

Jak tłumaczy cały czas nadążamy za oczekiwaniem naszych obywateli, którzy widzą co się dzieje w innych krajach i chcą tego samego.

- My dopiero dzisiaj, w głównej mierze dzięki środkom unijnym, realizujemy szerokie projekty informatyczne - dodaje Dombrowski.

Jednak, aby zinformatyzować administrację potrzebni są wykwalifikowani pracownicy.

- Jeśli chcemy obsługi jak w dobrym banku musimy też płacić jak w dobrym banku. Samorządy już to zrozumiały - mówi Jacek Kapica, podsekretarz Stanu, szef Służby Celnej w Ministerstwie Finansów.

Jak wyjaśnia burmistrzowie, prezydenci i wójtowie zrozumieli, że aby zrewolucjonizować administrację muszą zatrudniać specjalistów którzy się na tym znają.

- Muszą im też dobrze płacić, żeby nie uciekli gdzie indziej - mówi Jacek Kapica.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.