EEC 2015: Administracja musi działać jak korporacja

W administracji publicznej musimy wprowadzać coś na miarę ładu korporacyjnego w firmach - mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2015: Administracja musi działać jak korporacja

PODZIEL SIĘ


Autor: Anna Trojanowska

21 kwi 2015 17:37


- Trudno być sprawną nowoczesną administracją. O wiele trudniej niż w biznesie, ale to nie jest niemożliwe - wyjaśnia Bożena Lublińska-Kasprzak.

W administracji nie patrzymy na wynik finansowy. Ważna jest skuteczności i efektywność.

- Nowoczesna administracja to taka która zapewnia obywatelom dostęp do usług przy dobrej jakości - wyjaśnia prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak tłumaczy w administracji publicznej musimy wprowadzać coś na miarę ładu korporacyjnego w firmach.

- Staramy się wprowadzać zasady odpowiedzialnego biznesu. System, w którym jesteśmy w stanie szybko i dobrze odbsłużyć naszych klientów - obywateli - wyjaśnia Lublińska-Kasprzak.

Jak wyjaśnia w nowoczesnej administracji ważne by kontakt z obywatelem był jak najlepszy i jak najłatwiejszy. Istotna jest też szybkość przekazywanych informacji.

- Czyli poprzez media społecznościowe, kontakt online, konferencje online dzięki czemu szybko i niedrogo są podane informacje - wymienia prezes.

Przy tym wszystkim trzeba jeszcze zminimalizować ryzyko i zwiększać bezpieczeństwo naszych obywateli.

- To wszystko służy właśnie unowocześnianiu administracji. Bo trudno budować efektywną gospodarkę bez sprawnej administracji - podsumowuje Bożena Lublińska-Kasprzak.

Artykuł powstał podczas panelu dyskusyjnego "Nowa sprawna administracja" podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Afera Gruntowa-dowód 2015-05-01 18:15:58

Lecz korupcja działa, ponieważ tak jest uchwalone prawo w Polsce przez większość parlamentarną oby zorganizowana przestępczość się rozwijała w samorządach! Przestańcie już oszukiwać siebie samych PO-PSL!!!