×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Działali w Iraku i Afganistanie. Teraz szkolą terytorialsów

  • Autor: PAP/km
  • 4 mar 2023 10:24

W strefie działań wojennych wrogowie niekoniecznie będą chodzić w mundurach. Początkowe dni konfliktu w Ukrainie pokazały, że setki osób infiltrowały cywilów, planowały uderzenia dywersyjne – mówi pułkownik rezerwy Piotr Lewandowski.

Działali w Iraku i Afganistanie. Teraz szkolą terytorialsów
Podczas szkolenia żołnierze ćwiczą różnorodne scenariusze (fot. mat.pras.)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Force Protection, czyli szkolenie z ochrony i obrony obiektów to autorski kurs, który powstał w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.
  • Aktualnie liczba obiektów podlegających ochronie wynosi ok. 3,5 tysięcy. Około 500 obiektów wchodzi na listę infrastruktury krytycznej.
  • W sytuacji realnego zagrożenia żołnierz musi umieć odpowiednio zachować się w stosunku do cywilów - wśród których może również czaić się wróg.

 

Infiltracja, lokalizowanie obiektów infrastruktury krytycznej, położenia wojsk czy punktów kontrolnych to powszechnie wykorzystywane metody przez grupy sabotażowo-dywersyjne działające np. w warunkach konfliktów zbrojnych. Dzisiejsza codzienność Ukraińców. Dla naszych terytorialsów, ważna część szkolenia.

Force Protection, czyli szkolenie z ochrony i obrony obiektów to autorski kurs, który powstał w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Bazuje na wiedzy i doświadczeniu naszych instruktorów, którzy - w tym również ja - odpowiadaliśmy za ochronę obiektów w Iraku i Afganistanie, gdzie zagrożenie atakami naszych baz było ekstremalnie wysokie - mówi pułkownik rezerwy Piotr Lewandowski, wykładowca i instruktor w Centrum Szkolenia Wojsk Terytorialnych.

Liczba obiektów podlegających ochronie wynosi ok. 3,5 tysięcy

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Działali w Iraku i Afganistanie. Teraz szkolą terytorialsów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA