Dobry czas na zmiany dla menadżerów wyższego szczebla

Jak wynika z danych portalu Pracuj.pl, w trzecim kwartale tego roku przybyło ofert pracy dla menedżerów najwyższego szczebla. Dyrektorzy i prezesi, którzy myślą o zmianie pracy, mają teraz szansę by znaleźć nowe wyzwanie zawodowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dobry czas na zmiany dla menadżerów wyższego szczebla

PODZIEL SIĘ


Autor: JK

14 lis 2013 13:54


Jak podaje portal Pracuj.pl, liczba ofert, w porównaniu z drugim kwartałem, wzrosła o 14 proc. W serwisie Pracuj.pl znalazło się ich ponad 2 tys. 100. Co piąta oferta dotyczyła branży handel i sprzedaż. Przybyło również wiele propozycji dla pracowników finansów (16 proc. wszystkich ofert) oraz zatrudnionych w branży budowlanej (14 proc.). W tych sektorach odnotowano również jedne z największych wzrostów zapotrzebowania na dyrektorów i prezesów. Jednak najwięcej pracowników na najwyższych szczeblach potrzebowano w farmacji, aż trzykrotnie więcej niż w drugim kwartale.

Największe szanse na znalezienie nowej pracy mają menedżerowie, chcący pracować w firmach małych i średnich na Mazowszu, a przede wszystkim w Warszawie. Oferty z tych przedsiębiorstw stanowiły ponad połowę wszystkich opublikowanych w Pracuj.pl w trzecim kwartale. Tylko 18 proc. propozycji pracy pochodziło z dużych firm, zatrudniających powyżej 250 osób.

Zaobserwowana poprawa koniunktury na rynku pracy sprzyja szukaniu nowych wyzwań zawodowych. Jeśli pracownik chce zmienić nieco swój profil zawodowy albo narzeka na brak rozwoju na obecnym stanowisku, to właśnie teraz ma duże szanse na wprowadzenie zmian. Jak mówi Beata Kapcewicz, prezes zarządu firmy Architekcikariery.pl, menadżer, który ma wątpliwości co do swojej ścieżki zawodowej, powinien znaleźć nowy pomysł na siebie.

- Dla wielu naszych klientów to bardzo odkrywcza podróż. Zmiana ścieżki zawodowej to nie tylko nauka nowych kompetencji, ale przede wszystkim zmiana nawyków - pozbycie się starego sposobu myślenia i nauka nowych sposobów działania - mówi Kapcewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.