Do pracy ze śmieciami potrzebny certyfikat

Aby uzyskać kwalifikacje niezbędne do gospodarowania odpadami, konieczne będzie zaliczenie pisemnego testu, który składa się z 40 pytań. Egzamin zostanie zaliczony, jeśli kandydat uzyska co najmniej 75 proc. prawidłowych odpowiedzi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Do pracy ze śmieciami potrzebny certyfikat

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Portalsamorzadowy.pl/Dziennik Gazeta Prawna

www.portalsamorzadowy.pl

23 paź 2013 8:25


Tak wynika z rozporządzenia ministra środowiska z 13 września 2013 r. w sprawie stwierdzania kwalifikacji w zakresie gospodarowania odpadami (Dz.U. nr 1186), które dziś wchodzi w życie.

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" na teście sprawdzana będzie umiejętność naliczania opłat za składowanie oraz inne działania dotyczące prowadzenia takich wysypisk, np. postępowanie w sytuacjach awaryjnych. Pojawią się też zagadnienia dotyczące podziemnego składowania śmieci.

Egzamin organizowany będzie raz na kwartał, o ile został złożony co najmniej jeden wniosek o jego przeprowadzenie. Przewodniczący komisji egzaminacyjnej wyznaczy jego termin, o którym powiadamia się zainteresowanych (nie później niż na 30 dni przed datą sprawdzianu). Jednak w przypadku gdy zainteresowany wyrazi zgodę na skrócenie okresu powiadomienia, o terminie i miejscu egzaminu powiadamia się zainteresowanego nie później niż na 10 dni przed jego datą - podaje "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.