PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Dariusz Byczkowski ponownie dyrektorem Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

  • Autor: PAP/JP
  • 29 wrz 2022 15:07

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński w uzgodnieniu z władzami powiatu brzeskiego oraz województwa opolskiego ponownie powołał dr. Dariusza Byczkowskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu - poinformowano na stronie MKiDN.

Dariusz Byczkowski ponownie dyrektorem Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu
Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu (fot. Jerzy Strzelecki/Wikipedia/CC BY 3.0)
REKLAMA

Jak wyjaśniono, "funkcję dyrektora tej instytucji dr Byczkowski pełni od 2017 r.", a "kolejna pięcioletnia kadencja dyrektora rozpocznie się 1 października".

Dariusz Byczkowski jest doktorem nauk humanistycznych, ma również wykształcenie z zakresu wiedzy o kulturze, organizacji i zarządzania oświatą oraz filologii polskiej. W latach 1998-2002 był członkiem Zarządu Miasta Brzeg. Od 2006 r. zasiada w Sejmiku Województwa Opolskiego, gdzie aktualnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego.

Na stronie resortu kultury przypomniano, że "był długoletnim pracownikiem Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniew Herberta w Brzegu, w którym pełnił także funkcję dyrektora". "Zajmował również stanowisko wicedyrektora opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa" - dodano.

W 2017 r. dr Dariusz Byczkowski został powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stanowisko dyrektora Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

"Najważniejszym wyzwaniem nowej kadencji dyrektora będzie utworzenie nowego oddziału Muzeum Piastów Śląskich - Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów, które będzie się mieściło w budynku dawnego piastowskiego Gimnasium Illustre" - napisano na stronie MKiDN.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dariusz Byczkowski ponownie dyrektorem Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA