Czy warto starać się o pracę w administracji?

Ścieżka awansu w administracji jest prosta: maksymalne zaangażowanie, wiedza plus zdolności przywódcze. W samorządach nawet stażysta może zostać dyrektorem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy warto starać się o pracę w administracji?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

27 lis 2013 9:38


Jak mówi Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa na łamach „Dziennika Gazety Prawnej" samorządy to atrakcyjne miejsca pracy. Nie zalegają z wypłatą, nie zatrudniają na umowach śmieciowych. Ścieżka awansu jest jasno określona, a już po trzech miesiącach służby przygotowawczej zakończonej egzaminem można utrzymać umowę na czas nieokreślony.

Problemem jest tylko wymagane przez rekrutujących doświadczenie w administracji. Jak jednak podkreśla dla „DGP" Marcin Stopa, urzędy nie powinny stawiać wygórowanych wymogów dotyczących doświadczenia i wykształcenia. Przepisy mówią o trzech latach w branży, nie w administracji.

Zdaniem Stopy młodzi ludzie to dziś osoby doskonale wykształcone i niezwykle ambitne, dlatego też doradza młodym osobom, jak znaleźć pracę w administracji.

- Zdecydowanie należy starać się o stanowisko w takim urzędzie, gdzie stażystów traktuje się poważnie. Nie ukrywam, że osoby, które je odbywają, są często rzucane na głęboką wodę. Ale po kilku miesiącach wychodzą od nas przygotowane do pracy w administracji - mówi w rozmowie z "DGP" Stopa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.