Czterech dyrektorów WORD na Podkarpaciu straciło pracę

Zarząd województwa podkarpackiego odwołał czterech dotychczasowych dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego: w Krośnie, Przemyślu, Tarnobrzegu i w Rzeszowie – poinformował w poniedziałek Tomasz Leyko z podkarpackiego urzędu marszałkowskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czterech dyrektorów WORD na Podkarpaciu straciło pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 lip 2013 10:14


„Zmian dokonano w odpowiedzi na liczne nieprawidłowości i problemy w prawie wszystkich ośrodkach” - wyjaśnił.

Leyko zaznaczył, że tylko jeden z odwołanych dyrektorów - Ryszard Kulej z WORD w Przemyślu - odebrał decyzję o zwolnieniu. „Pozostali szefowie taktycznie udali się na urlopy, bądź przebywają na zwolnieniach lekarskich” - wskazał.

Zarząd powołał też nowych dyrektorów we wszystkich ośrodkach. Według Leyki nowi szefowie dobrze znają problematykę funkcjonowania WORD-ów. „Ze względu na specyfikę działań i dotychczasowe problemy w ośrodkach, praca nowych szefów będzie na bieżąco dokładnie analizowana i weryfikowana” - zapewnił.

Zmiany w WORD-ach to efekt objęcia stanowiska marszałka woj. podkarpackiego przez Władysława Ortyla z PiS. Pod koniec maja odwołany został z funkcji marszałka województwa Mirosław Karapyta, a rządząca wówczas koalicja PO-PSL-SLD straciła władzę w sejmiku na rzecz PiS i Prawicy Rzeczypospolitej.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.