Czatowanie na Facebooku z minister Kluzik -Rostkowską okazało się totalną klapą

Kilka ogólnikowych odpowiedzi, kilka wpisów typu „Wesołych Świąt” – to wszystko na co ze strony minister Kluzik-Rostkowskiej mogli liczyć nauczyciele na szumnie zapowiadanym przez MEN wigilijnym czacie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czatowanie na Facebooku z minister Kluzik -Rostkowską okazało się totalną klapą

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalsamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

24 gru 2014 14:46


No tośmy się z ministrą naczatowali a naczatowali! (…)Żenada i kolejny fakt olewania nauczycieli – tak skomentował „spotkanie” z minister Kluzik Rostkowską na portalu społecznościowym, jeden z jego uczestników.

Na około 300 komentarzy, jakie zamieścili głównie nauczyciele przy dwóch wątkach na czacie na oficjalnym profilu MEN na Facebooku (nie licząc około setki pod zaproszenim do czatu), odpowiedzi ze strony MEN było raptem kilka.

Przypomnijmy, Joanna Kluzik-Rostkowska zaproponowała nauczycielom godzinny internetowy czat po tym jak pedagodzy zapowiedzieli liczne telefony do resortu w Wigillię.

Czytaj też: Joanna Kluzik-Rostkowska zaprasza nauczycieli na czat w Wigilię

Mieli sprawdzać czy minister jest w pracy. Nauczycieli rozwścieczył bowiem list MEN do rodziców ws. opieki nad dziećmi w przerwie świątecznej.

Czat rozpoczął się punktualnie o 12.30 nieśmiałymi pytaniami ze strony MEN: Zaczynam? Szanowni Państwo, jesteście tam?

Na odpowiedzi drugiej strony nie trzeba było długo czekać.

Ruszyła lawina pytań różnej tematyki - od matur, przez asystentów nauczycieli, wyliczanie czasu pracy nauczycieli po program Cyfrowa Szkoła.

Czytaj też: Kluzik-Rostkowska: Święta, świętami, ale nauczyciele pracują

Wiele komentarzy jednak dotyczyło samego czatu i listu MEN, który wywołał burzę.

- Listy były cztery: do rodziców, dyrektorów szkół, kuratorów i samorządów.... Jeśli jestem czymś zadziwiona to faktem, że akurat list do rodziców - czyli najbardziej zainteresowanych - wzbudził tyle emocji – napisała minister Kluzik –Rostkowska (choć jak zauważyli internauci nie mieli żadnej gwarancji, że odpowiedzi udziela sama pani minister czy ktoś z resortowych urzędników. Tym bardziej, ze w czasie trwania czatu Minister wystąpiła w jednej ze stacji telewizyjnych.

W każdym razie była to jedna z dosłownie kilku odpowiedzi udzielonych ze strony MEN.

Cały artykuł czytaj w serwisie portalsamorzadowy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.