Chiny: Wysoki rangą urzędnik dostał dożywocie za korupcję

• Sąd w mieście Guangzhou, na południu Chin, skazał na dożywotnie więzienie za korupcję współpracownika byłego ministra bezpieczeństwa publicznego Zhou Yongkanga. 
• Yongkang był najwyższym rangą urzędnikiem sądzonym w ChRL pod tym zarzutem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chiny: Wysoki rangą urzędnik dostał dożywocie za korupcję

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 paź 2016 9:15


Na oficjalnym mikroblogu sąd przekazał, że Tan Li został uznany za winnego korupcji; cały jego majątek został skonfiskowany i przekazany na rzecz państwa.

Tan był wicegubernatorem wyspiarskiej prowincji Hajnan, zanim został objęty śledztwem w 2014 roku przez Komunistyczną Partię Chin. Wcześniej Tan pracował jako szef propagandy w Chengdu, stolicy prowincji Syczuan, gdzie Zhou stał na czele partii w tej prowincji pod koniec lat 90.

Czytaj też: Korupcja to wciąż wielki problem. Gdzie jest najgorzej?

Zhou Yongkang, najwyższy rangą chiński urzędnik sądzony za korupcję, w 2015 roku został skazany na dożywocie za łapownictwo, zdradę tajemnic państwowych i nadużywanie władzy. Do więzień trafiło wielu dawnych współpracowników Zhou i członków jego rodziny, w tym żona i syn.

Tylko w 2015 roku, w ramach walki z korupcją wypowiedzianej przez prezydenta Xi Jinpinga, ukarano w Chinach prawie 300 tys. wysokich rangą urzędników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.