PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

CBA: Byli funkcjonariusze zatrzymani. Załatwiali sprawy za łapówki

CBA zatrzymało dwóch byłych funkcjonariuszy służb specjalnych, którzy wykorzystywali swoje wpływy w instytucjach państwowych, samorządowych a także w organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości. W ten sposób podejmowali się załatwiana różnych spraw urzędowych w zamian za łapówki.

  • Autor: AT
  • 16 mar 2017 10:20
CBA: Byli funkcjonariusze zatrzymani. Załatwiali sprawy za łapówki
Dwaj byli funkcjonariusze służb specjalnych załatwiali sprawy urzędowe za łapówki (fot.cba.gov.pl)
REKLAMA

Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali dwóch byłych funkcjonariuszy służb specjalnych. Mężczyźni wykorzystywali swoje wpływy w instytucjach państwowych, samorządowych a także w organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości. W ten sposób podejmowali się załatwiana różnych spraw urzędowych. W zamian przyjmowali łapówki. Proceder trwał latami  - podało CBA.

Wśród zatrzymanych jest były dyrektor delegatury UOP w Rzeszowie Janusz W., który usłyszał w Prokuraturze Krajowej w Katowicach siedem zarzutów o charakterze korupcyjnym. Funkcjonariusze CBA ustalili, że mężczyzna z korupcyjnego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Kolejna zatrzymana przez CBA osoba, to były funkcjonariusz ABW i CBA Maciej D.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Praca w CBA: Coraz więcej chętnych do służby

Zarzucono mu popełnienie przestępstwa powoływania się na wpływy w zamian za korzyści majątkowe. Maciej D. już w 2007 roku został zwolniony ze służby w Biurze i zatrzymany przez CBA. Wówczas usłyszał zarzuty korupcyjne i trafił do aresztu. Został skazany prawomocnym wyrokiem. Janusz W. na wniosek Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, decyzją Sądu trafił na trzy miesiące do aresztu - wyjaśnia CBA.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: CBA: Byli funkcjonariusze zatrzymani. Załatwiali sprawy za łapówki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA