Były prezydent Włoch: parlamentarzyści za mało pracują

Były prezydent Włoch Giorgio Napolitano, mający tytuł dożywotniego senatora, zaapelował do parlamentarzystów, by pracowali więcej niż 30-40 godzin tygodniowo. 90-letni były szef państwa uważa, że obecny tryb pracy świadczy o „upadku instytucji”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Były prezydent Włoch: parlamentarzyści za mało pracują

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 lut 2016 18:49


Napolitano stracił cierpliwość - tak włoskie media podsumowują wystąpienie byłego prezydenta, który wyraźnie zirytowany oświadczył, że przewodniczący Senatu i Izby Deputowanych powinni nakłonić parlamentarzystów, by poświęcali więcej czasu na pracę w salach posiedzeń i komisjach.

Były prezydent, mimo sędziwego wieku, słynie z obowiązkowości i pracowitości, regularnie uczestnicząc w obradach izby i senackiej komisji spraw zagranicznych. Tytuł dożywotniego senatora otrzymał, gdy ustąpił przed rokiem z urzędu szefa państwa z powodu wieku.

Przypomina się, że wielu przewodniczących obu izb parlamentu bezskutecznie próbowało wydłużyć tydzień ich pracy, a także przekonać do udziału w obradach.

Jak wynika z obliczeń, w 2015 roku obie izby pracowały średnio po 4 godziny dziennie. Rezultat ten to iloraz liczby zwołanych posiedzeń i ich długości.

Niewielką pracowitością wyróżnia się Senat, gdzie średnia ta wynosi zaledwie 2 godziny i 57 minut.

W zeszłym roku deputowani i senatorowie mieli 78 dni urlopu, w tym 42 w czasie letnich wakacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.