Była prezes NFZ została wiceprezydentem

B. wiceminister zdrowia i b. prezes NFZ Agnieszka Pachciarz będzie nowym wiceprezydentem Poznania. Zajmie się polityką zdrowotną, społeczną i mieszkaniową.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Była prezes NFZ została wiceprezydentem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 sty 2015 16:27


Nowa wiceprezydent rozpocznie prace na początku lutego. Jak powiedziała we wtorek na konferencji prasowej, zamierza się skupić m.in. na problemach seniorów.

"Poznań ma największą, spośród wszystkich dużych miast w kraju, populację osób powyżej 65. roku życia. Wyzwaniem jest sprostanie oczekiwaniom tej części mieszkańców w zakresie opieki społecznej, zdrowotnej, by to było miasto przyjazne seniorom. Naszym celem powinno być większe skoordynowanie opieki zdrowotnej i społecznej. Bywa tak, że obecnie tej koordynacji brakuje" - powiedziała.

Pachciarz zapowiedziała też, że chce zająć się poprawą funkcjonowania szpitalnych oddziałów ratunkowych w miejskich szpitalach. "Mieszkańcy powinni mieć poczucie, że idą w bezpieczne miejsce i zostanie im tam udzielona szybka i dobra pomoc. W kontekście SOR-ów bardzo ważna jest ich wewnętrzna organizacja, jakość opieki, szybkość reakcji personelu na potrzeby osób, które czekają w poczekalni" - powiedziała.

Prezydent Jacek Jaśkowiak poinformował na konferencji, że zaproponował Pachciarz objęcie fotela wiceprezydenta "mając na względzie jej doświadczenie w bardzo trudnym i ważnym z punktu widzenia polityki miasta obszarze służby zdrowia".

"Wspólne decyzje co do powołania Agnieszki Pachciarz zostały podjęte znacznie wcześniej, wstrzymywaliśmy sie z ich ogłoszeniem, by nie wprowadzać emocji w obecnym miejscu pracy przyszłej wiceprezydent" - powiedział Jaśkowiak.

Agnieszka Pachciarz ma 42 lata, jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szefowała placówkom medycznym w Słupcy i w Pleszewie.

W marcu 2012 roku została powołana na stanowisko wiceministra zdrowia. Trzy miesiące później została prezesem NFZ. W grudniu 2013 roku została odwołana z tej funkcji. Obecnie jest prezesem Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu.

Pachciarz będzie czwartym wiceprezydentem Poznania. Dołączy do już pracujących Mariusza Wiśniewskiego, Jakuba Jędrzejewskiego i Mariusza Wudarskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.