Burmistrz Połańca wrócił do pracy

Jacek T., który na początku czerwca usłyszał prokuratorskie zarzuty, ponownie objął obowiązki burmistrza Połańca (Świętokrzyskie).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Burmistrz Połańca wrócił do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 lip 2017 12:30


• Burmistrz Połańca Jacek T., który na początku czerwca usłyszał prokuratorskie zarzuty, wrócił w czwartek (13 lipca) do pracy.

• Umożliwiło to postanowienie sądu, który wstrzymał czasowo wcześniejszą decyzję śledczych o zawieszeniu włodarza gminy w czynnościach służbowych.

• Od 29 czerwca obowiązki burmistrza Połańca pełnił wyznaczony przez premier Beatę Szydło Jan Bębenek (był on wcześniej m.in. wiceburmistrzem pobliskiego Pińczowa).

Jacek T. jest jedną z pięciu osób, podejrzanych w śledztwie dotyczącym m.in. przejęcia gruntów Gminy Połaniec i włączenia ich do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice (SSE). Zostali zatrzymani przez CBA 12 czerwca w śledztwie, które nadzoruje małopolski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Prokuratura zastosowała wobec wszystkich podejrzanych wysokie poręczenia majątkowe, zakazy opuszczania kraju połączone z zatrzymaniem paszportu, dozory policji. Dodatkowo wobec prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, byłego posła PSL Andrzeja P. oraz Jacka T., zastosowano środek zapobiegawczy, polegający na zawieszeniu ich w czynnościach związanych z zajmowanym stanowiskiem i pełnioną funkcją.

Czytaj też: Dni doradców i asystentów w samorządach policzone?

Obrońcy Jacka T. zaskarżyli to postanowienie. We wtorek jeden z krakowskich sądów wydał postanowienie o wstrzymaniu wykonania pierwszego punktu postanowienia o środkach zapobiegawczych wobec włodarza gminy - który dotyczył zawieszenia go w czynnościach burmistrza miasta i gminy Połaniec - do czasu "rozpoznania zażaleń obrońców". Sprawa ma być rozpatrywana 14 września.

"Do tego czasu ten punkt jest wstrzymany. Wtorkowe postanowienie jest prawomocne i wykonalne" - poinformowano w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Krakowie.

W sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Połańcu przekazano, że burmistrz wrócił w czwartek do pracy.

Od 29 czerwca obowiązki burmistrza Połańca pełnił wyznaczony przez premier Beatę Szydło Jan Bębenek (był on wcześniej m.in. wiceburmistrzem pobliskiego Pińczowa).

Z wnioskiem do premier - za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - o powołanie osoby do pełnienia obowiązków burmistrza Połańca, wystąpiła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. O powołanie osoby, która przejmie obowiązki szefa samorządu, wystąpił do wojewody przewodniczący Rady Miejskiej w Połańcu. Burmistrz nie miał bowiem zastępcy, który mógłby wykonywać jego zadania.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
CBA

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.