PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Burmistrz Połańca wrócił do pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 13 lip 2017 12:30

Jacek T., który na początku czerwca usłyszał prokuratorskie zarzuty, ponownie objął obowiązki burmistrza Połańca (Świętokrzyskie).

Burmistrz Połańca wrócił do pracy
Adobe Stock
REKLAMA

• Burmistrz Połańca Jacek T., który na początku czerwca usłyszał prokuratorskie zarzuty, wrócił w czwartek (13 lipca) do pracy.

• Umożliwiło to postanowienie sądu, który wstrzymał czasowo wcześniejszą decyzję śledczych o zawieszeniu włodarza gminy w czynnościach służbowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Od 29 czerwca obowiązki burmistrza Połańca pełnił wyznaczony przez premier Beatę Szydło Jan Bębenek (był on wcześniej m.in. wiceburmistrzem pobliskiego Pińczowa).

Jacek T. jest jedną z pięciu osób, podejrzanych w śledztwie dotyczącym m.in. przejęcia gruntów Gminy Połaniec i włączenia ich do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice (SSE). Zostali zatrzymani przez CBA 12 czerwca w śledztwie, które nadzoruje małopolski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Prokuratura zastosowała wobec wszystkich podejrzanych wysokie poręczenia majątkowe, zakazy opuszczania kraju połączone z zatrzymaniem paszportu, dozory policji. Dodatkowo wobec prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, byłego posła PSL Andrzeja P. oraz Jacka T., zastosowano środek zapobiegawczy, polegający na zawieszeniu ich w czynnościach związanych z zajmowanym stanowiskiem i pełnioną funkcją.

Czytaj też: Dni doradców i asystentów w samorządach policzone?

Obrońcy Jacka T. zaskarżyli to postanowienie. We wtorek jeden z krakowskich sądów wydał postanowienie o wstrzymaniu wykonania pierwszego punktu postanowienia o środkach zapobiegawczych wobec włodarza gminy - który dotyczył zawieszenia go w czynnościach burmistrza miasta i gminy Połaniec - do czasu "rozpoznania zażaleń obrońców". Sprawa ma być rozpatrywana 14 września.

"Do tego czasu ten punkt jest wstrzymany. Wtorkowe postanowienie jest prawomocne i wykonalne" - poinformowano w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Krakowie.

W sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Połańcu przekazano, że burmistrz wrócił w czwartek do pracy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Burmistrz Połańca wrócił do pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA