×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Burmistrz Bydgoszczy straci stanowisko przez... teatr i in vitro?

W Bydgoszczy zawiązał się komitet mający na celu zorganizowanie referendum w sprawie odwołania ze stanowiska prezydenta miasta Rafała Bruskiego.

Burmistrz Bydgoszczy straci stanowisko przez... teatr i in vitro?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- My – mieszkańcy miasta Bydgoszczy wyznania rzymsko-katolickiego oraz zaprzyjaźnione z nami organizacje postanowiliśmy dołączyć do inicjatywy przeprowadzenia referendum, dotyczącego odwołania ze stanowiska Prezydenta Miasta Bydgoszczy pana Rafała Bruskiego – czytamy we wstępie do oświadczenia „ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz innych grup bydgoszczan”

Listę zarzutów otwiera – jak czytamy - przyzwalanie na wystawianie w bydgoskim Teatrze Polskim „bluźnierczych i pornograficznych sztuk, mimo protestów bydgoszczan”. Jak doprecyzowują autorzy pisma chodzi o „obsceniczne pseudo-sztuki” pt. „Golgota Picnic” oraz „Nasza przemoc i wasza przemoc”.

W punkcie drugim inicjatorzy akcji wypominają prezydentowi Bydoszczy, że cztery lata temu wydał zezwolenia na organizację Europejskiego Festiwalu Rozrywki na terenie Starego Rynku podczas Wielkiego Tygodnia. Ty samym – jak argumentują członkowie komitetu - Bruski kompletnie „zlekceważył powagę tych kilku dni, które są najistotniejszym dla wyznawców religii katolickiej czasem skupienia w roku”.

Numer trzy na liście zarzutów to in vitro, a konkretnie „skandaliczne i aroganckie wspieranie działań na rzecz finansowania z budżetu miasta” procedury tego zabiegu, który – jak stwierdzają inicjatorzy akcji – „sama w sobie jest niedopuszczalna”.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Burmistrz Bydgoszczy straci stanowisko przez... teatr i in vitro?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA