Beata Mazurek: Wniosek o odwołanie ministra Antoniego Macierewicza nie ma szans na powodzenie

Decyzje, co do polityki kadrowej w rządzie podejmuje tylko i wyłącznie pani premier Beata Szydło - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Beata Mazurek: Wniosek o odwołanie ministra Antoniego Macierewicza nie ma szans na powodzenie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 kwi 2017 12:12


• PO zaprezentuje w piątek (21 kwietnia) w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza.

• Rzeczniczka PiS zaznaczyła , że wniosek ten nie ma szans na powodzenie.

• Politykę kadrową w rządzie podejmuje tylko i wyłącznie premier Beata Szydło - zaznaczyła.

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że w piątek (21 kwietnia) jego ugrupowanie zaprezentuje w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza. Jak dodał niewykluczone, że tego dnia wniosek zostanie też złożony u marszałka Sejmu.

Rzeczniczka PiS oceniła, że wniosek ten "nie ma najmniejszych szans na powodzenie". "To jest chyba rzeczą naturalną, że żaden rząd nie odwołuje w ten sposób swojego ministra" - powiedziała dziennikarzom Mazurek. "Decyzje, co do polityki kadrowej podejmuje tylko i wyłącznie pani premier" - dodała.

W piątkowej rozmowie z dziennikarzami Mazurek odniosła się też do informacji, że szef MON przyjął w czwartek dymisję Wacława Berczyńskiego z kierowania podkomisją do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. W piśmie do szefa MON Berczyński napisał, że z powodów osobistych nie może przyjechać do Polski i prosi o zwolnienie z obowiązków przewodniczącego. Berczyński ma być jednak nadal członkiem podkomisji.

"Jeżeli rezygnuje z powodów zdrowotnych, to nie jest to dla mnie zdziwieniem dlatego, że szef zespołu zawsze ma więcej pracy, niż jego szeregowy członek" - powiedziała. Pytana, czy jego rezygnacja ma charakter "dyplomatyczny" Mazurek odparła: "to pozostawiam państwa ocenie".

Dopytywana, czy dobrze, że Berczyński zrezygnował Mazurek podkreśliła, że nie będzie tego oceniała. "Ja nie oceniam prac tego zespołu, nie powołuję go. Jeśli względy zdrowotne nie pozwalają mu na to, by kontynuować pracę jako przewodniczącemu, to nie dziwię się, że zrezygnował" - skwitowała rzeczniczka PiS.

W opublikowanym w miniony piątek wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Berczyński, który jest też przewodniczącym rady nadzorczej remontujących śmigłowce Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi, stwierdził: "to ja wykończyłem Caracale. Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie". Według przytoczonej przez "DGP" relacji Berczyńskiego, minister Antoni Macierewicz powiedział mu: "Bądź moim pełnomocnikiem w sprawie śmigłowców", miano mu też zaproponować pracę w WZL-1.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

liczący się z resortu wojskowego 2017-04-22 15:31:22

Gratulacje Panie Ministrze Antoni Macierewicz, wniosek poparcia odwołania szefa Ministerstwa Obrony Narodowej byłoby samobójstwem dla Jarosława Kaczyńskiego , po udanej prowokacji odwołania Misiewicza ze stanowiska na Nowogrodzkiej w Warszawie Biuro PiS, insynuuje odpuszczenie win i pozostawienie Prezesa PiS jego przeznaczeniu, nie uczestniczcie jako przedstawiciele Rządu w patologii miesięcznicach smoleńskich odbiegających od norm religijnych, przekształcanych do prywatnych burd politycznych psychopaty na ulicach Warszawy . Honor Ojczyzna? Cały Świat się z Was śmieje!!!