PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Bariera została przekroczona. 100 tysięcy zatrudnionych policjantów

  • Autor: PAP/jk
  • 23 lip 2022 9:39

Na koniec ubiegłego roku, po raz pierwszy w historii, przekroczyliśmy granicę 100 tys. policjantów. Tak jak co roku pierwsze miesiące to czas, w którym część funkcjonariuszy decyduje się na odejście na zasłużoną emeryturę, ale obserwujemy wzrost zainteresowania służbą w Policji. Obecnie w polskiej Policji służy ponad 99 tys. policjantów, a rok ubiegły to rok, w którym odnotowaliśmy o ponad 2,6 tys. więcej nowych przyjęć niż zwolnień ze służby - mówi Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Bariera została przekroczona. 100 tysięcy zatrudnionych policjantów
(Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Miniony rok pokazał, jak ważne jest posiadanie przez polskich policjantów nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu. Inwestycje w tym obszarze są bardzo ważne.
  • Jak dodaje Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, ciągle jest zbyt mało miejsc szkoleniowych na terenie kraju, miejsc, w których policjanci mogą podnosić swoje kwalifikacje i dlatego zapadła decyzja o powstaniu nowej szkoły Policji w Lublinie.
  • Ponadto duży nakład finansowy ma zostać przeznaczony na rozwój kryminalistyki, w tym wybudowanie nowej siedziby Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

Przed nami centralne obchody Święta Policji. Co od ostatniego święta zmieniło się w Pana formacji? Co zostało zmodernizowane, co kupione?

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk: Miniony rok dobitnie pokazał, jak ważne jest posiadanie przez polskich policjantów nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu. Zakupione przez nas śmigłowce Black Hawk i Bell 407 sprawdzają się doskonale zarówno podczas rutynowych działań czy ćwiczeń, nietypowych, jak transport organów do przeszczepów, ale również tych niezwykle trudnych, jak zadania związane z ochroną polskich granic czy gaszenie pożarów. Lekkie transportery opancerzone TUR zapewniły bezpieczeństwo policjantom i sprawdziły się w tej roli, do jakiej zostały przeznaczone - przyjęcia na siebie bezpośredniego, fizycznego ataku, co miało miejsce podczas działań związanych z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niezmiennie kładziemy nacisk na zakup bezpiecznego sprzętu, który wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie w maksymalnym stopniu wpłynie na ich bezpieczeństwo. Pozyskujemy różnego rodzaju sprzęty, nowe pojazdy, kamery nasobne, zestawy przeciwuderzeniowe i wiele innych zasobów, które są niezbędne do właściwej realizacji zadań. Mówiąc o zmianach nie sposób nie wspomnieć o utworzeniu z początkiem tego roku Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które stanowi odpowiedź na coraz powszechniejsze zagrożenia związane z działalnością cyberprzestępców, w strukturach którego będą pełnić służbę specjaliści między innymi z zakresu szeroko pojętej informatyki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bariera została przekroczona. 100 tysięcy zatrudnionych policjantów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA