Bardziej dokładna ocena pracowników administracji rządowej

W ubiegłym roku pozytywną ocenę okresową uzyskało blisko 100 proc. członków korpusu służby cywilnej. Zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów, który trafił już do konsultacji, to może się zmienić.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bardziej dokładna ocena pracowników administracji rządowej

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

19 lis 2013 9:32


Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", bezpośredni przełożeni będą musieli obligatoryjnie sporządzać uzasadnienie do ocen cząstkowych pracy osób zatrudnionych w administracji rządowej. Pojawi się również nowa, rozszerzona skala ocen. Najniższa nota będzie oznaczona cyfrą 1, a najwyższa - dziewiątką - podaje "DGP". Możliwe więc, że oceny pracowników będą bardziej różnorodne.

Nie każdy jednak patrzy na proponowane zmiany przychylnym okiem. - Co pół roku w urzędzie dokonujemy między- oceny przed tą pełną okresową, która przypada co dwa lata. Mamy już wypracowany system i wyciągana jest średnia z tych cząstkowych not. A po zmianie skali wcześniejsza średnia nie będzie już miarodajna. To skomplikuje możliwość awansu - mówi dla dziennika Marek Reda, dyrektor generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.