PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Awanse oficerskie w polskiej policji

Bycie oficerem polskiej policji to wielki zaszczyt ale i zobowiązania wobec formacji oraz Polski - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podczas promocji oficerskiej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Stopnie oficerskie uzyskało 105 policjantów w tym 18 kobiet.

  • Autor: PAP/AH
  • 6 cze 2019 15:12
Awanse oficerskie w polskiej policji
fot. TWitter/MSWiA
REKLAMA

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zwracając się do nowo promowanych oficerów powiedział, że "bycie oficerem policji czy innej służby mundurowej to wielki zaszczyt, wyróżnienie ale także duże zobowiązanie wobec samej formacji i ojczyzny, Polski".

"Jestem przekonany, że macie tego pełną świadomość, i że to zobowiązanie zechcecie podjąć i jak najlepiej wykonywać przez całe lata swojej dalszej służby" - powiedział. Przypomniał, że awans oficerski obok generalskiego to dwa momenty, gdy to prezydent RP podpisuje nominacje.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Otrzymujecie awans oficerski w sytuacji szczególnej, bo obchodzimy jubileusz 100-lecia powstania polskiej policji państwowej. To jest ważny rok. W ubiegłym roku obchodziliśmy 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Instytucje państwowe tworzone były później, w 1919 roku. Państwo musiało zbudować swoje instytucje, żeby mogło normalnie funkcjonować. Jedną z tych instytucji była policja państwowa. Nawiązujemy do tamtej tradycji" - powiedział wiceminister.

Dodał, że obecnie sytuacja w polskiej policji jest bardzo dobra. Podkreślał, że świadczą o tym sondaże - z najnowszych badań wynika, iż 89 proc. Polaków uważa Polskę za kraj bezpieczny, a 98 proc. Polaków uznaje za bezpieczną najbliższą okolicę. 75 proc. Polaków dobrze ocenia pracę policji. Jak dodał Zieliński, ten ostatni wskaźnik jest najwyższy od 1990 roku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Awanse oficerskie w polskiej policji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA