Bycie oficerem polskiej policji to wielki zaszczyt ale i zobowiązania wobec formacji oraz Polski - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podczas promocji oficerskiej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Stopnie oficerskie uzyskało 105 policjantów w tym 18 kobiet.
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zwracając się do nowo promowanych oficerów powiedział, że "bycie oficerem policji czy innej służby mundurowej to wielki zaszczyt, wyróżnienie ale także duże zobowiązanie wobec samej formacji i ojczyzny, Polski".
"Jestem przekonany, że macie tego pełną świadomość, i że to zobowiązanie zechcecie podjąć i jak najlepiej wykonywać przez całe lata swojej dalszej służby" - powiedział. Przypomniał, że awans oficerski obok generalskiego to dwa momenty, gdy to prezydent RP podpisuje nominacje.
Wiceminister @ZielinskiJaro do nowo mianowanych oficerów w #Szczytno: Gratuluję zaszczytu, jakim jest wstąpienie do oficerskiego grona @PolskaPolicja. Bycie oficerem polskiej służby mundurowej to zaszczyt, ale także zobowiązanie wobec Ojczyzny. pic.twitter.com/wHrU1mtPHG
— MSWiA 🇵🇱 (@MSWiA_GOV_PL) June 6, 2019
"Otrzymujecie awans oficerski w sytuacji szczególnej, bo obchodzimy jubileusz 100-lecia powstania polskiej policji państwowej. To jest ważny rok. W ubiegłym roku obchodziliśmy 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Instytucje państwowe tworzone były później, w 1919 roku. Państwo musiało zbudować swoje instytucje, żeby mogło normalnie funkcjonować. Jedną z tych instytucji była policja państwowa. Nawiązujemy do tamtej tradycji" - powiedział wiceminister.
Dodał, że obecnie sytuacja w polskiej policji jest bardzo dobra. Podkreślał, że świadczą o tym sondaże - z najnowszych badań wynika, iż 89 proc. Polaków uważa Polskę za kraj bezpieczny, a 98 proc. Polaków uznaje za bezpieczną najbliższą okolicę. 75 proc. Polaków dobrze ocenia pracę policji. Jak dodał Zieliński, ten ostatni wskaźnik jest najwyższy od 1990 roku.

KOMENTARZE (0)