×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Awans w urzędzie już nie tylko w poziomie

Posłanka Krystyna Sibińska zwraca uwagę, że ścieżkę kariery w administracji samorządowej jest ograniczona. Katalog urzędniczych stanowisk został jednak już poszerzony.

Awans w urzędzie już nie tylko w poziomie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W swojej poselskiej interpelacji posłanka Krystyna Sibińska zwróciła się do MRPiPS z zapytaniem, czy w ministerstwie są prowadzone prace nad możliwością wprowadzenia nowego stanowiska w samorządach.

- Urzędnicy samorządowi po odbyciu służby przygotowawczej, złożeniu egzaminu wraz z przyjęciem do pracy na bezterminową umowę często otrzymują awans (poziomy) - ze stanowiska podinspektora na inspektora. W praktyce jest to dla tego pracownika jedyna szansa awansu podczas wieloletniej pracy w jednostkach samorządu terytorialnego - twierdziła posłanka. - W mojej ocenie utworzenie nowego stanowiska w istotny sposób odpowie na potrzeby rozwoju zawodowego pracowników samorządowych - dodała.

Posłanka proponowała wprowadzenie stanowiska starszego inspektora. Jak się okazuje, takie stanowisko niedawno zostało właśnie dodane do wykazu stanowisk w JST.

- Nowelizacja rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych polegała m.in. na uzupełnieniu dotychczasowego katalogu stanowisk w urzędach i samorządowych jednostkach organizacyjnych o nowe stanowiska, których brak zgłaszały środowiska samorządowe. Odnośnie do stanowisk występujących w urzędach określono m.in. stanowisko starszego inspektora, nadając nowe brzmienie lp. 2 w grupie stanowisk urzędniczych w części F załącznika nr 3 do nowelizowanego rozporządzenia - przypomina Stanisław Szwed, sekretarz stanu w MRPiPS.poszerzony.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Awans w urzędzie już nie tylko w poziomie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA