Awans w administracji? Tylko dla nielicznych

Chociaż liczba urzędników mianowanych w administracji rządowej powinna rosnąć, to jednak ograniczenia hamują wzrost jakości pracy urzędów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Awans w administracji? Tylko dla nielicznych

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

8 sty 2014 9:42


Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" w tym roku, podobnie jak w poprzednim, uzyskanie nominacji na urzędnika mianowanego nie będzie łatwe. Główną przeszkodą jest niewielki limit mianowań - tylko 200 osób. W poprzednich latach był on nawet 10 razy wyższy.

Wzrosła również opłata za postępowanie. Za przystąpienie do postępowania kwalifikacyjnego wpłaca się kwotę, która stanowi 35 proc. minimalnego wynagrodzenia o pracę, a ta od stycznia wzrosła do 1680 zł - informuje „GP".

W przypadku kandydata, który ma dwa lata stażu pracy, zgodę na przystąpienie do kwalifikacji musi wydać dyrektor generalny, natomiast ci z trzyletnim stażem nie muszą o nią występować. Wszyscy jednak muszą poinformować o swojej decyzji dyrektora, ponieważ formularz zgłoszenia musi zawierać jego podpis - czytamy na łamach „GP".

Kolejna przeszkodą, którą podaje „GW" jest trudność egzaminu, która wzrosła w ubiegłym roku. W 2013 r. pozytywny wynik na egzaminie uzyskało zaledwie 23,38 proc. Dla porównania w 2012 r. było to 61,9 proc., w 2011 r. - 76,6 proc., a w 2010 r. - 60,1 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.