PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Antoni Macierewicz: Polskie wojsko jest silne bo rozbudowuje Wojska Obrony Terytorialnej

  • Autor: PAP/AT
  • 1 wrz 2017 11:05

Wojska Obrony Terytorialnej są konsekwencją tego poruszenia patriotycznego. Polska młodzież jest świadoma, że tylko silna armia jest zdolna zagwarantować nam niepodległość i dlatego tak się do niej garnie - podkreślił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz: Polskie wojsko jest silne bo rozbudowuje Wojska Obrony Terytorialnej
Adobe Stock
REKLAMA

• Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) jako samodzielny, piąty rodzaj sił zbrojnych zostały powołane z początkiem 2017 roku.

• WOT są konsekwencją poruszenia patriotycznego wśród polskiej młodzieży, która jest świadoma, że tylko silna armia jest zdolna zagwarantować nam niepodległość - powiedział Antoni Macierewicz.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Docelowo formacja ma liczyć 53 tys. żołnierzy.

• WOT przygotowują się do działań w czasie pokoju, kryzysu i wojny, mają wspierać wojska operacyjne, służby ratownicze i lokalne społeczności.

Macierewicz był pytany w TVP Info o ocenę sytuacji, w której - zanim powstał WOT - w różnych jednostkach paramilitarnych Polacy zaczęli się przygotowywać na "ewentualną agresję".

Według szefa MON to była z jednej strony reakcja na próbę "wyeliminowania wartości patriotycznych i narodowych z życia społecznego rządów liberalnych". "Z drugiej strony to była spontaniczna reakcja na dramat smoleński, na to, co się stało z polską elitą, na straszliwa śmierć (...) i późniejsze, dalsze agresywne kroki Federacji Rosyjskiej - Gruzja, Ukraina, groźby wobec państw bałtyckich, narastające zagrożenie ze Wschodu" - dodał minister.

Czytaj też: 50 tys. uczniów w 500 szkołach z nowym programem. Dotąd nie mieli żadnego, dziś są oczkiem w głowie MON

"Ono (zagrożenie) niestety nie wzbudziło refleksji wśród rządzących, ale zmobilizowało społeczeństwo do działania w sferze militarnej bezpośrednio" - stwierdził Macierewicz.

Zapytany, czy Wojska Obrony Terytorialnej są przyszłością, odparł: "WOT jest konsekwencją tego poruszenia patriotycznego z jakim mieliśmy do czynienia, z jakim mamy nadal do czynienia wśród polskiej młodzieży. Polska młodzież jest świadoma, że tylko silna armia jest zdolna zagwarantować nam niepodległość i dlatego tak się do niej garnie".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Antoni Macierewicz: Polskie wojsko jest silne bo rozbudowuje Wojska Obrony Terytorialnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA