Andrzej Wyrobiec nowym wiceministrem kultury

Nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego został Andrzej Wyrobiec - poinformował PAP w piątek rzecznik ministra kultury Maciej Babczyński.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Wyrobiec nowym wiceministrem kultury

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 lip 2014 19:39


"Premier Donald Tusk powołał Andrzeja Wyrobca na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akt powołania wręczyła szefowa resortu prof. Małgorzata Omilanowska. Uroczystość odbyła się w piątek" - poinformował Babczyński.
 
Małgorzata Omilanowska zastąpiła na stanowisku szefa resortu kultury Bogdana Zdrojewskiego, który uzyskał mandat do PE. Wcześniej Omilanowska sprawowała funkcję podsekretarza stanu w resorcie kultury.
 
Nowy wiceminister będzie nadzorował bezpośrednio zadania wykonywane przez Departament Własności Intelektualnej i Mediów oraz Departament Legislacyjny.
 
Andrzej Wyrobiec urodził się w 1964 r. w Chrzanowie, jest absolwentem Historii i Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku Rachunkowość i Finanse.
 
W latach 1989-94 był dyrektorem programowym Studenckiego Centrum Kultury "Pod Jaszczurami" i dyrektorem studenckich festiwali piosenki w Krakowie.
 
Do 2006 r. prowadził działalność gospodarczą; był wspólnikiem, prokurentem i członkiem zarządu w agencji reklamowej.
 
Zasiadał w Radzie Nadzorczej Radia Kraków S.A. (2002-2006), a w okresie 2007-2009 był wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej MPL Kraków - Balice Sp. z o.o. W latach 2005-2014 był radcą Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.
 
W 1991 r. wstąpił do Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Był członkiem Unii Wolności, od 2001 r. Platformy Obywatelskiej.
 
Był zastępcą skarbnika (2006-2009), a potem skarbnikiem PO (2009-2010) oraz pełnomocnikiem finansowym wszystkich komitetów wyborczych PO. W 2010 r. został pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego. Od 2010 do 2013 r. był sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej. 
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.