×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Amerykańskie siły specjalne szkoliły terytorialsów

  • Autor: PAP/km
  • 5 mar 2023 9:18

Żołnierze z zamojskiego batalionu 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili się pod okiem Amerykanów z 10 Grupy Sił Specjalnych m.in. z "czarnej taktyki", strzelectwa, ratownictwa pola walki oraz obsługi wyrzutni Javelin.

Amerykańskie siły specjalne szkoliły terytorialsów
Organizatorem szkoleń był 25 zamojski batalion lekkiej piechoty (fot. WOT/Twitter)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformowała rzeczniczka 2 LBOT, podczas dwutygodniowych szkoleń przeprowadzonych w obiektach wojskowych i użyteczności publicznej w powiecie zamojskim żołnierze doskonali umiejętności prowadzenia działań w terenie, a zwłaszcza "czarnej taktyki", czyli walki w pomieszczeniach.

"Pod czujnym okiem amerykańskich instruktorów żołnierze 2 LBOT ćwiczyli m.in. działanie w terenie czasowo przejętym przez przeciwnika, sposoby podejścia i szturm na obiekt, przenikanie, rozpoznanie oraz sposoby przeszukania i poruszania się wewnątrz budynków" - przekazała dodając, że ćwiczono również przygotowywanie i przeprowadzanie zasadzki na kolumny pojazdów, a także pracę zespołową i komunikację.

Zakomunikowała, że lubelscy terytorialsi mieli również okazję uczestniczyć w zajęciach z ratownictwa. "Korzystając z wiedzy i doświadczeń amerykańskich instruktorów ćwiczyli udzielanie pomocy przedmedycznej na polu walki, w tym również podczas ostrzału oraz ewakuacji rannych" - wyjaśniła.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Amerykańskie siły specjalne szkoliły terytorialsów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA