PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Aleksandra Gajewska przywrócona na stanowisko dyrektora Teatru Rozrywki

Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski poinformował o uchyleniu uchwały zarządu woj. śląskiego odwołującej Aleksandrę Gajewską z funkcji dyrektora Teatru Rozrywki w Chorzowie.

  • Autor: PAP/KM
  • 24 cze 2019 13:13
Aleksandra Gajewska przywrócona na stanowisko dyrektora Teatru Rozrywki
Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski poinformował o uchyleniu uchwały odwołującej Aleksandrę Gajewską (fot. Urząd Marszałkowski/Twitter)
REKLAMA

Odwołanie Aleksandry Gajewskiej, oprotestowane przez wiele środowisk, było efektem opublikowania przez regionalny portal nagrania jej nieformalnej rozmowy z Jerzym Bończakiem, reżyserującym w chorzowskim teatrze farsę "Hotel Westminster". Rozmowę nagrano przed konferencją prasową, której tematem był ów spektakl. Krótka wymiana zdań, w której Bończak używał wulgaryzmów, a którą Gajewska usiłowała zakończyć, dotyczyła przedstawicieli urzędu marszałkowskiego.

- Nie zmieniam zdania, to zachowanie było skandaliczne. W duchu dialogu rozmawialiśmy jednak o przyszłości teatru, a pani dyrektor złożyła oświadczenie, że jeśli sytuacja kiedykolwiek się powtórzy, gdyby nie potrafiła zapanować nad osobą, którą zatrudnia, złoży rezygnację z zajmowanej funkcji. W duchu troski o teatr zarząd uchylił uchwałę o odwołaniu pani dyrektor w oparciu o nasze ustalenia i dał jej drugą szansę - oświadczył podczas konferencji prasowej w Katowicach marszałek Jakub Chełstowski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Aleksandra Gajewska przywrócona na stanowisko dyrektora Teatru Rozrywki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA