Akcja #Misiewicze, Petru: 227 osób ze spółek Skarbu Państwa powinno zostać zwolnionych

• Akcja #Misiewicze będzie nadal trwała.
• Na razie jest lista 227 osób zatrudnionych w spółkach Skarbu Państwa dzięki powiązaniom z PiS.
• Te osoby powinny zostać zwolnione - stwierdził na konferencji prasowej lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Akcja #Misiewicze, Petru: 227 osób ze spółek Skarbu Państwa powinno zostać zwolnionych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 wrz 2016 17:34


W poniedziałek Nowoczesna rozpoczęła ogólnopolską akcję o nazwie #Misiewicze, która polegała na ujawnieniu listy osób, które - według Nowoczesnej - dostały posady w spółkach Skarbu Państwa wyłącznie dzięki rekomendacji PiS.

"Rozpoczęliśmy tę akcję kilka dni temu, by pokazać jak bardzo sitwa PiS-owska ogarnęła spółki Skarbu Państwa. Dostajemy dużo informacji z Polski, z różnych miejscowości o tym, gdzie pojawiają się kolejni Misiewicze" - powiedział Petru.

Dodał, że Nowoczesna otrzymała ponad 600 nazwisk "Pis-owskich nominatów, którzy zupełnie nie nadają się na te stanowiska". Zaznaczył, że po weryfikacji tych informacji pozostało 227 osób, które "nie mając kompetencji, będąc wyłącznie znajomymi PiS, albo byłymi radnymi lub posłami dostali intratne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa".

"Zbieramy te informacje dalej, ta akcja będzie trwała. Mamy nadzieję na jakiś skutek, że część tych osób zostanie zwolnionych, albo wszystkie" - powiedział szef Nowoczesnej.

Petru zaapelował jednocześnie, by Polacy zgłaszali do Nowoczesnej kolejne przypadki tego typu "skandalicznych zachowań". Poinformował przy tym, że w środę w południe zostanie uruchomiona w tym celu specjalna strona internetowa.

"Jutro o godz. 12. tę stronę uruchamiamy po to, aby była pełna informacja z kraju. Przecież nie wszystkich Misiewiczów jeszcze znaleźliśmy. Jestem przekonany, że jest tego znacznie więcej" - stwierdził szef Nowoczesnej.

"Ważne jest, by wszyscy Polacy zaangażowali się w tę akcję, by tego typu działania napiętnować. Inaczej nie zwalczymy tego typu nepotyzmu, kumoterstwa, sitwiarstwa, które w tym momencie, za rządów PiS ma miejsce" - dodał.

Petru przyznał, że za poprzednich rządów podobne sytuację też miały miejsce, ale - jak ocenił - "chyba nigdy w historii nie było tylu Nikodemów Dyzmów w spółkach Skarbu Państwa".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.