Agencja Wykonawcza w Brukseli poszukuje ekspertów

Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego ogłosiła nabór na ekspertów programów Komisji Europejskiej, na lata 2014-2020.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agencja Wykonawcza w Brukseli poszukuje ekspertów

PODZIEL SIĘ


Autor: JK

6 lis 2013 13:17


Do głównych zadań przyszłych ekspertów agencji bedzie należeć ocena wniosków składanych w projektach: Erasmus +, Europa dla Obywateli, Kreatywna Europa oraz EU Aid Volunteers.Największe szanse na zdobycie pracy są osoby o dużym doświadczeniu i wiedzy z zakresu zagadnień poruszanych w programach Komisi Europejskiej. Kandydaci muszą także biegle posługiwać się jednym z języków europejskich.

Zatrudnionym ekspertom zostaną powierzone takie zadania jak: ocena wniosków składanych do agencji i monitorowanie przedsięwzięć, które otrzymały dofinansowanie, w tym: wizytacje trwających projektów, ewaluacja raportów, rezultatów i produktów zakończonych projektów. Kompetencje doradców będą także obejmować badania i analizy poszczególnych obszarów w ramach rozpoczętych programów.

- Chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, że osoby, które zostały wybrane przez agencję w poprzednim naborze, podobnie jak eksperci dotychczas współpracujący z EACEA, muszą ponownie zgłosić swoje kandydatury. Zaistniała sytuacja ma związek ze zmianami powstałymi podczas tworzenia nowych programów na lata 2014-2020 - mówi Anna Hieropolitańska, reprezentująca Punkt Kontaktowy ds. Kultury.

- Z informacji przekazanych nam przez agencję wynika, że dane poprzednich doradców nie mogą zostać automatycznie przeniesione do nowej bazy. W praktyce oznacza to niestety konieczność ponownego zarejestrowania się. Dodatkowych wyjaśnień i niezbędnych informacji udzielamy w Punkcie Kontaktowym ds. Kultury - dodaje Anna Hieropolitańska.

Zgłoszenia osób ubiegających się o przyjęcie do grona ekspertów w Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego, przyjmowane są w trybie stałym i są otwarte przez cały okres trwania nowych programów Komisji Europejskiej, zaplanowanych do końca 2020 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.