Administracja mnoży stanowiska obsługi

Urzędy nie oszczędzają na własnej obsłudze. W kancelarii premiera sprzątaczka przypada na 10 urzędników. Zdarza się również, że na jeden urząd przypada kilkadziesiąt osób zatrudnionych jako kierowcy i konserwatorzy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Administracja mnoży stanowiska obsługi

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

29 lis 2013 9:55


Z sondy „Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że do obsługi 38 komórek organizacyjnych Ministerstwa Finansów zatrudnionych jest 59 osób. Dodatkowo w sekretariatach ministra, sekretarzy i podsekretarzy pracuje łącznie kolejnych 21 takich osób. Podobnie jest, jeśli chodzi o konserwatorów, kierowców i sprzątaczki.

Jak podaje „DGP" korzystanie z usług firm zewnętrznych jest znacznie tańsze, niż utrzymywanie na etacie personelu pomocniczego. Tylko nieliczne urzędy korzystają z outsourcingu usług porządkowych.

W głównej siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego pracuje aż 13 sprzątaczek, a 44 na podległych jednostce przejściach granicznych - pisze "DGP".

- Nie chcieliśmy, aby w budynkach sąsiadujących z Rosją przebywały przypadkowe osoby z firmy sprzątającej. A w centrali korzystaliśmy z outsourcingu i się nie sprawdził - wyjaśnia dla „DGP" Marek Reda, dyrektor generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.