500 zł na dziecko: Przeszkolono ponad 3,7 tys. pracowników w zakresie programu 500 plus

• Samorządowcy mogą liczyć na pomoc ministerstwa przy wdrażaniu programu 500 plus.
• Przeszkolonych w zakresie programu zostało ponad 3,7 tys. pracowników samorządowych.
• Program "Rodzina 500 plus" dla średnich miejscowości i gmin ma charakter prorozwojowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

500 zł na dziecko: Przeszkolono ponad 3,7 tys. pracowników w zakresie programu 500 plus

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 mar 2016 15:23


Możecie państwo liczyć na wsparcie resortu w rozwiązywaniu problemów związanych z programem 500 plus, czy one będą natury interpretacyjnej, prawnej czy nawet organizacyjnej - zapewniała samorządowców minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

W KPRM zorganizowano w poniedziałek (14 marca) spotkanie na temat stanu przygotowań samorządów do startu programu. Wzięli w nim udział m.in. premier Beata Szydło, szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz wojewodowie i prezydenci miast.

Rafalska kolejny raz przypomniała, że projekt ustawy wprowadzającej program "Rodzinna 500 plus" był szeroko konsultowany, m.in. z samorządami, a część tych uwag została uwzględniona w ostatecznym kształcie ustawy.

Czytaj też: Od kwietnia będzie można składać wnioski w programie 500+ przez internet

Minister poinformowała także, że przeszkolonych w zakresie programu zostało ponad 3,7 tys. pracowników samorządowych. Powiedziała, że przekazano także tę część środków, która jest związana z obsługą i wdrożeniem projektu, która wyniosła ponad 61,4 mln zł.

"Mam też odwagę państwu powiedzieć, że zaproponowana przez rząd w ustawie prowizja w wysokości 2 proc. środków przeznaczonych na wypłatę jest dobrą prowizją, żeby nie powiedzieć: bardzo dobrą" - podkreśliła. Dodała, że "w sposób zadowalający powinna wystarczyć na poniesienie pełnych kosztów obsługi wdrażanej w życie ustawy".

Powiedziała, że rozwiązania zaproponowane w ustawie pozwalają samorządom na pewną elastyczność. Wskazała np. na trzymiesięczny okres na wydanie decyzji o przyznaniu świadczenia. "Chcieliśmy pomóc w ewentualnym rozładowaniu tej dużej ilości wniosków, z którą mogą się spotkać duże samorządy i prezydenci" - mówiła.

Wyraziła przekonanie, że dalsza współpraca resortu, wojewodów i samorządowców nadal będzie się dobrze układać.

Podkreśliła, że pieniądze przekazywane w ramach programu pozostaną wydane w sklepach, punktach usługowych, a znaczna ich część będzie przeznaczona na edukację.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.