500 zł na dziecko, bankowość: Jak wypełnić wniosek o 500 plus przez internet?

• Od 1 kwietnia można składać wnioski o świadczenia z programu Rodzina 500 plus, m.in. za pośrednictwem bankowości elektronicznej.
• Przed przystąpieniem do wypełniania wniosku warto przygotować sobie odpowiednie dokumenty.
• Podczas wypełnienia wniosku, należy przedstawić dane o osobie wnioskującej, o rodzinie, są też pola dotyczące dochodu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

500 zł na dziecko, bankowość: Jak wypełnić wniosek o 500 plus przez internet?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

1 kwi 2016 10:13


"10 minut na wypełnienie wniosku, załączniki nie większe niż 3,5 megabajta" - Łukasz Świerżewski z PKO BP tłumaczy, jak wypełnić wniosek o świadczenie z programu 500 plus za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Od 1 kwietnia można składać wnioski o świadczenia z programu Rodzina 500 plus, m.in. za pośrednictwem bankowości elektronicznej. W program zaangażowało się 21 banków, m.in. PKO BP.

"Osoba pragnąca złożyć wniosek poprzez bankowość elektroniczną PKO BP, już wchodząc na naszą pierwszą stronę, trafi na zakładkę Informacje o programie Rodzina 500 plus. Tam można się dowiedzieć, co jest potrzebne, żeby złożyć wniosek, jakie są ogólne zasady. Stamtąd też można przejść na stronę MRPiPS, gdzie można np. sprawdzić, jakie dokumenty trzeba będzie załączyć" - mówi dyrektor komunikacji korporacyjnej PKO BP Łukasz Świerżewski.

Czytaj też: Wydłużono godziny pracy urzędów w związku z programem 500 plus

Radzi, by jeszcze przed przystąpieniem do wypełniania wniosku przygotować sobie odpowiednie dokumenty, które będzie można załączyć w wersji elektronicznej. "I tutaj warto pamiętać, że te załączniki nie mogą przekraczać 3,5 megabajta, czyli często trzeba taki dokument skompresować" - wskazuje.

Jak dodaje, każdy klient PKO BP, który ma dostęp do bankowości internetowej, logując się do banku, znajdzie zakładkę "wniosek w programie Rodzina 500 plus".

Podczas wypełnienia wniosku, należy przedstawić dane o osobie wnioskującej, o rodzinie, są też pola dotyczące dochodu; część pól będzie nawet prewypełniona, czyli dane zostaną zaciągnięte z systemu banku - należy je zweryfikować. Trzeba wybrać też urząd, który będzie procedował wniosek - zgodny z miejscem zamieszkania.

"No i oczywiście należy poinformować, na jakie konto chcemy, żeby były przekazane pieniądze. Można wybrać konto, z którego jest składany wniosek, ale jeśli ktoś chce wybrać inne, jest też taka możliwość" - tłumaczy Świerżewski.

We wniosku należy również podać, na jaki adres e-mail ma zostać przesłane potwierdzenie odbioru wniosku.

"Warto pamiętać, że sesja na wypełnienie wniosku to 10 minut. Jeśli będziemy musieli w międzyczasie np. szukać załączników, czy też przerwiemy wypełnianie wniosku na więcej niż 10 minut, wniosek może nam wygasnąć i trzeba będzie jeszcze raz wypełniać wszystkie pola" - zwraca uwagę Świerżewski.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.