PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

24 lipca mija termin składania wniosków o dofinansowanie zatrudnienia asystentów rodziny

  • Autor: PAP/KM
  • 24 lip 2019 12:07

Do 24 lipca samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie zatrudnienia asystentów rodziny i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej - przypomniał wiceminister rodziny Stanisław Szwed. Dodał, że na realizację programu w tym roku przeznaczono 75 mln zł.

24 lipca mija termin składania wniosków o  dofinansowanie zatrudnienia asystentów rodziny
Do 24 lipca samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie zatrudnienia asystentów rodziny i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • W zeszłym tygodniu ogłoszony został "Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2019".
  • W ramach programu, jednostki samorządu terytorialnego - gminy i powiaty, mogą składać swoje zapotrzebowanie na środki finansowe do właściwego wojewody. Samorządy mogą starać się o dofinansowanie kosztów wynagrodzenia asystentów rodziny zatrudnionych w gminach i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej zatrudnionych w powiatach.
  • Termin składania wniosków upływa w środę - 24 lipca.

Szwed na konferencji prasowej podkreślił, że program jest ważnym elementem prorodzinnej polityki rządu. Na jego cel przeznaczono w tym roku 75 mln zł

- Program służy wzmocnieniu sieci asystentów rodziny pracującymi z rodzinami przeżywającymi trudności opiekuńczo-wychowawcze oraz rozwoju sieci koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej wspierającymi rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka - wskazał wiceminister.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Szczególnie promujemy te gminy i powiaty, które zatrudniają asystentów i koordynatorów w 100 proc. na umowę o pracę. Samorządy, które proponują im umowy cywilnoprawne, otrzymują odpowiednio mniejsze dofinansowanie - dodał.

Podkreślił, że w przypadku pensji asystenta rodziny lub koordynatora pieczy zastępczej pracujących na pełny etat jest to dofinansowanie do 1900 zł brutto miesięcznie, co powinno stanowić maksymalnie do 60 proc. jego wynagrodzenia (40 proc. to udział własny gminy lub powiatu).

Gminy i powiaty, które zatrudnią asystentów rodziny i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej w 100 proc. na umowę o pracę mają także gwarancję otrzymania dotacji w kolejnej edycji programu.

Rolą asystenta rodziny jest wspieranie rodzin, które z różnych powodów nie są w stanie, samodzielnie pełnić prawidłowo funkcji opiekuńczo - wychowawczych wobec własnych dzieci. To osoby szczególnego zaufania. Wspierają rodziny w problemach dnia codziennego, ale jednocześnie pracując z nimi pomagają im wzbudzić w sobie wiarę, że odzyskają kontrolę nad swoim życiem. Poza tym asystent rodziny jest także koordynatorem działań wielu innych służb społecznych, pracujących z rodziną.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 24 lipca mija termin składania wniosków o dofinansowanie zatrudnienia asystentów rodziny

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA