×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

20 rezerwistów wstąpiło do mazowieckiej brygady WOT

  • Autor: PAP
  • 29 sty 2023 13:40

Blisko 20 rezerwistów wstąpiło do tej pory w szeregi 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach nowej formy służby: aktywnej rezerwy – poinformował oficer prasowy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Dominik Pijarski.

20 rezerwistów wstąpiło do mazowieckiej brygady WOT
Zaprzysiężenie 68 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady OT (Zdj. ilustracyjne, fot. PAP/Wojtek Jargiło)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Pierwszy nabór w ramach aktywnej rezerwy odbyły się w połowie grudnia ub. roku. Kilka dni temu szeregi służby poszerzyły się o kolejnych ochotników. Obecnie jest ich w sumie prawie 20. Do aktywnej rezerwy 6. MBOT zgłaszają się żołnierze z korpusu szeregowych, ale nie brakuje również podoficerów i oficerów.

Łączenie służby z życiem prywatnym i karierą zawodową

Aktywna rezerwa to forma służby będąca dobrym rozwiązaniem dla osób, które w przeszłości były związanie z armią, a obecnie w dalszym ciągu chcą łączyć służbę z życiem prywatnym i karierą zawodową.

"Jest to służba przeznaczona dla ludzi, którzy mają mniejszą dyspozycyjność niż żołnierze obrony terytorialnej. Żeby być i wypełniać formę tej służby wystarczy nie mniej niż dwa dni na kwartał pojawić się na służbie, a po trzyletnim okresie szkolenia zaliczyć czternastodniowy poligon" - podkreślił rzecznik.

Kpt. Pijarski za przykład daje nowo wcieloną do aktywnej rezerwy panią kapral, która jest matką piętnastomiesięcznego syna, a jednocześnie słuchaczką studiów podyplomowych. "Jak nam powiedziała, służba w ramach aktywnej rezerwy pozwala jej łączyć wiele aktywności, a jednocześnie mieć możliwość spotkania ze współpracownikami, przełożonymi i poszerzania swoich kompetencji, ale również zwiększania aktywności fizycznej" - przekazał rzecznik.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 20 rezerwistów wstąpiło do mazowieckiej brygady WOT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA