12 tys. osób zajmuje się w Polsce obsługą środków unijnych. Ile sami zarabiają?

Prawie 12 tys. osób na 10,6 tys. etatów w 115 instytucjach pracuje przy przygotowaniu programów i obsłudze funduszy europejskich z perspektywy 2007-2013 - wynika z danych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

12 tys. osób zajmuje się w Polsce obsługą środków unijnych. Ile sami zarabiają?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

12 sie 2014 11:46


Osoby do obsługi unijnych środków są zatrudnione w 10 ministerstwach, 16 urzędach marszałkowskich, tyluż wojewódzkich, urzędach pracy, kontroli skarbowej, wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej, a także 25 innych podmiotach - wylicza "Dziennik Gazeta Prawna".

Największe zatrudnienie jest w programie Kapitał Ludzki, który ma walczyć z bezrobociem i wykluczeniem społecznym - w sumie pracuje tu 4,1 tys. osób.

Z danych MIR wynika, że średnie wynagrodzenie brutto wynosiło 4767 zł, to po wyłączeniu zarobków kadry kierowniczej – 4282 zł na koniec ubiegłego roku. Były o 61 zł wyższe niż średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, czyli firmach zatrudniających powyżej 9 osób.

Najsłabiej opłacani są pracownicy wojewódzkich urzędów pracy, którzy dostają średnio 3,6 tys. zł miesięcznie brutto (choć tylko od początku 2009 r. ich dochody wzrosły o ok. 600 zł,) przy czym w oszczędnej Małopolsce ich pensja jest jeszcze o 1 tys. zł niższa - czytamy w dzienniku.

Najwięcej zarabiają pracownicy do obsługi środków z UE w wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej - średnio ponad 7 tys. zł brutto miesięcznie. W ministerstwach natomiast średni dochód osoby zajmującej się wdrażaniem funduszy UE to nieco ponad 6 tys. zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.