Zaraz, zaraz, gdzieś to tu było... Szkoda czasu na szukanie

Jeszcze niedawno 52 proc. spośród 300 ankietowanych pracowników PGNiG Termika wskazywało, że potrzebuje aż 10 minut na znalezienie potrzebnych im informacji. Ich zdaniem to strata czasu, która generuje niepotrzebne koszty i niekorzystnie wpływa na jakość pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zaraz, zaraz, gdzieś to tu było... Szkoda czasu na szukanie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 lis 2013 16:06


Dlatego też firma postanowiła to zmienić. - Dzięki zakończonemu właśnie wdrożeniu rozwiązania opracowanego przez Findwise, nasi pracownicy mają ułatwiony dostęp do informacji pochodzących z różnych źródeł danych w dedykowanym interfejsie. To ważny krok w kierunku tworzenia środowiska sprzyjającego zarządzaniu wiedzą w firmie - wyjaśnia Dariusz Gawryś, dyrektor departamentu IT i Administracji w PGNiG Termika.

- Zależało nam na skróceniu średniego czasu dotarcia do właściwej informacji, a dzięki temu na zwiększeniu efektywności oraz podniesieniu satysfakcji pracowników z wykonywanej pracy" - dodaje Gawryś.

Zanim przystąpiono do wdrożenia oprogramowania w firmie, przeprowadzono ankietę. Okazało się, że 33 proc. respondentów uważa, że poszukiwanie informacji jest niepotrzebnym kosztem pracy i czas ten mógłby zostać wykorzystany na wykonywanie innych czynności służbowych.

22 proc. sygnalizuje, że w przypadku przedłużającego się czasu poszukiwania informacji lub braku odnalezienia informacji, pracownicy powielają pracę, która być może gdzieś indziej została już wykona (np. zestawienia, raporty). Natomiast 21 proc. zauważa, ze sprawne dotarcie do właściwej informacji sprzyja prawidłowemu i szybszemu wykonaniu zadania.

25 proc. zwróciło uwagę na ograniczenie przepływi informacji - brak możliwości odnalezienia pracownika posiadającego informację skutkuje brakiem przepływu wiedzy i dotychczasowych doświadczeń w odpowiednim obszarze.

We wdrożeniu wykorzystano wyszukiwarkę Microsoft SharePoint 2013 (wersja Enterprise) oraz bazę MS SQL do przechowywania dokumentów oraz utworzono interfejs dla dostępu do dokumentów zakupowych, które są przechowywane w systemie ERP IFS FINANCE. Findwise stworzył spójny system powiązań pomiędzy dokumentami i nowy, dedykowany interfejs, uwzględniający różnorodne kategorie, zgodnie z wymaganiami PGNiG.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.