Wystartował pierwszy w Polsce portal z najlepszymi ofertami pracy w IT

Firma informatyczna znad Wisły z pomocą łódzkich programistów stworzyła portal pracy dedykowany specjalistom z branży IT w Polsce - superpraca.it.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wystartował pierwszy w Polsce portal z najlepszymi ofertami pracy w IT

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 lis 2014 12:23


Z informacji branżowych wynika, że ponad połowa specjalistów i menedżerów planuje zmianę dotychczasowego miejsca pracy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wielu z nich przegląda oferty pracy, szukając nowego pracodawcy, który zainteresuje ich swoją unikalną ofertą.

Specjaliści ds. IT otwarcie przyznają, że są gotowi rozważyć ofertę zmiany pracy – jeśli ta jest atrakcyjniejsza od aktualnej.

Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom, grupa programistów i innowatorów rekrutacji postanowiła stworzyć narzędzie, które odpowie na potrzeby tych pracowników.

Czytaj też: Sopocka spółka IT płaci swoim ludziom za... pedałowanie

- Portal Superpraca.it jest skierowany do wymagających specjalistów IT. To przestrzeń, w której gwarantujemy tylko wyjątkowe propozycje współpracy. Zależy nam, aby każdy kto zgłosi się do udziału w jednej z naszych misji miał świadomość tego, że w danym projekcie ma realny wpływ na dynamicznie rozwijający się świat biznesu i technologii – mówi Piotr Lemieszek, Senior Marketing Specialist Connectis.

Idea projektu zakłada selekcję i wybór najlepszych ofert pracy dostępnych na rynku branży IT. Nad doborem merytorycznym stoją eksperci z zakresu rekrutacji oraz programiści, którzy określają atrakcyjność oferty.

Czytaj też: IT: pracują, gdy mają flow. Jak nie, to grają w piłkarzyki

Użytkownicy otrzymują oferty, w których kandydat ma gwarancje ciekawego projektu i szansę na rozwojowe wyzwania. Z kolei przyszły pracodawca jest w stanie zapewnić pensje nie do odrzucenia, przyjazną atmosferę, elastyczność pracy oraz prestiż.

Efekt?

- Fachowiec IT dostaje wyjątkowe oferty, bez wertowania setek ogłoszeń, którymi nie jest zainteresowany. Dla większości moich znajomych poszukiwanie wyjątkowej pracy stanowiło długi proces wysyłania wielu CV. Wiele czasu spędzonego na spotkaniach rekrutacyjnych nie przynosiło najczęściej zakładanych rezultatów, a idealna praca zostawała w sferze marzeń - mówi Marcin, programista Connectis.

Popyt na specjalistów rośnie. I nie zmaleje

Firmy z sektora IT mają duży problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. Polski rynek pracy cierpi na od kilku lat na niedobór informatyków. Z badań firmy Sedlak & Sedlak wynika, że brakuje 50 tysięcy fachowców, którzy są aktualnie potrzebni krajowej gospodarce. W Unii Europejskiej licznik deficytu inżynierów informatyki wskazuje 300 tysięcy osób. W przyszłym roku może dobić do 500 tysięcy.

Analizy wskazują wyraźnie, że rozwój zapotrzebowania na specjalistów IT stale rośnie. To pozwala wnioskować, że ofert pracy będzie przybywało. Wybór najlepszych będzie, a właściwie już jest bardzo trudny. Dlatego superpraca.it ma stać się pomocnym narzędziem selekcji dla każdego fachowca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Jee 2015-01-20 00:13:36

Nie jestem pewien czy taka firma może mieć najlepsze projekty rekrutacyjne

Antek 2014-11-06 09:18:44

Pracuje w branży informatycznej od 5 lat. Zaczynałem jako zwykły helpdesk. Teraz programuje głównie w C# i patrząc na ten portal widzę serio atrakcyjne oferty m.in z punktu widzenia kasy. BTW. Superbohaterki przypominają mi molodości czas :D

zuzka 2014-11-05 13:52:55

to już zweryfikują użytkownicy portalu. na razie portal obiecuje, że oferty będą wybierane przez samych programistów i ludzi od rekrutacji... więc można mieć nadzieję, że kiepskie oferty będą pomijane. Z drugiej strony, to wcale nie znaczy, że dla każdego najlepsza ich zdaniem oferta będzie najlepszą.. tak czy owak, fajnie, że ktoś zrobi taki wstępny przesiew za kandydata. nawet jeśli okaże się to pudłem, a nie strzałem w dzisiątke