Wideokonferencje popularniejsze w firmach. Również produkcyjnych

- Tym, co do tej pory powstrzymywało rozwój wideokonferencji w przedsiębiorstwach był brak łatwego w użyciu, bezpiecznego i uniwersalnego rozwiązania, które umożliwiłoby kontakt z użytkownikami różnych platform - uważa Olgierd Madej z firmy Polycom.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wideokonferencje popularniejsze w firmach. Również produkcyjnych

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 mar 2013 9:21


Zdaniem naszego rozmówcy, rynek pozytywnie zareaguje więc na aplikacje działającą w prywatnych chmurach korporacyjnych lub chmurach publicznych, pozwalającą na integrację różnych systemów. - Jej użytkownicy mają dostęp do funkcji takich jak rejestrowanie, transmisja strumieniowa, konferencje wideo oraz narzędzia do współpracy, na przykład przy użyciu tablic interaktywnych - wyjaśnia.

Dzięki rozwiązaniu tego typu firmy mogą szybką łączyć się z pracownikami mobilnymi oraz odległymi biurami. - Personel pracujący na terenie zakładów produkcyjnych lub dokonujący serwisów infrastruktury może być w stałym kontakcie ze sobą oraz z jednostkami nadzorującymi - mówi Olgierd Madej.

Dobrym przykładem może być wykorzystanie tabletów do komunikacji wideo przez pracowników kontrolujących jakość przy taśmach produkcyjnych w fabrykach aut. - Takie rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane przez zachodnich producentów - przekonuje przedstawiciel Polycom.

Według niego, rynek rozwiązań do wideokonferencji i współpracy wideo rozwija się coraz prężniej, a przedsiębiorstwa z sektorów takich jak przemysł energetyczny, produkcja, a także logistyka i handel coraz częściej wykorzystują rozwiązania klasy profesjonalnej, umożliwiające ich personelowi komunikację wideo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.