Trzy najważniejsze trendy technologiczne HR w 2015 r.

Według najnowszych prognoz globalny rynek oprogramowania dla HR ma w kolejnych latach rosnąć o 2,4 proc. rocznie i osiągnąć wartość 9,2 miliarda dolarów w 2020 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trzy najważniejsze trendy technologiczne HR w 2015 r.

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 gru 2014 18:00


W koljenym roku należy spodziewać się rosnącej popularności narzędzi wspierających procesy „miękkiego HR”, w tym oprogramowania w modelu SaaS. Na znaczeniu zyskają także aplikacje mobilne, a działy kadr nadal chętnie będą inwestować w rozwiązania automatyzujące codzienne procesy administracyjne.

Aplikacje dla „miękkiego HR” także jako usługa

Zarządzanie talentami, kompetencjami pracowników, zarządzanie przez cele – narzędzia IT wspierające te obszary HR zyskają na popularności w 2015 roku. Dzięki pojawieniu się na polskim rynku aplikacji w formie usługi do zarządzania „miękkim HR”, działy kadr mają do wyboru także aplikacje w modelu SaaS, które pozwalają łatwo zarządzać kompetencjami pracowników i są alternatywą dla znanych dotychczas rozwiązań on-premise.

Czytaj też: Menedżer więcej się dowie od wujka Google niż od swojego HR-owca?

- Mijający rok był przełomowy na lokalnym rynku - zrealizowane zostało pierwsze polskie wdrożenie rozwiązania dla HR opartego na technologii chmurowej – SAP Success Factors. Pozwala ono dopasować procesy zarządzania ludźmi do strategii firmy, co daje wymierne rezultaty biznesowe i nadaje działom HR zupełnie nową rolę w ramach organizacji - mówi Teresa Olszewska, prezes Gavdi Polska.

- Te korzyści w połączeniu z niższym kosztem wdrożenia i utrzymania rozwiązania spowodują, że w 2015 roku specjaliści HR coraz chętniej będą interesowali się tego rodzaju oprogramowaniem – dodaje.

Intuicyjność i mobilność

Według danych firmy eMarketer, w 2015 roku w Polsce ma być 15,4 mln, a na koniec 2018 roku aż 20,8 mln użytkowników smartfonów. Rosnące znaczenie technologii mobilnych nie pozostanie bez wpływu na rynek oprogramowania dla HR.

Czytaj też: Technologie mobilne w pracy. Ułatwiają ją i przyspieszają

Dzisiaj pracownicy oczekują elastyczności i chcą mieć dostęp do aplikacji umożliwiających np. złożenie wniosku urlopowego czy wzięcie udziału w szkoleniu e-learningowym, niezależnie od tego czy znajdują się w biurze czy poza nim.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.