To polscy i rumuńscy inżynierowie dbają o bezawaryjność sieci Orange

Polscy i rumuńscy inżynierowie Orange dbają, by sieć Orange w Europie funkcjonowała bez awarii. Służą też pomocą techniczną innym firmom grupy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

To polscy i rumuńscy inżynierowie dbają o bezawaryjność sieci Orange

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

30 lip 2014 10:45


Nad bezawaryjnością sieci Orange czuwa specjalnie powołana organizacja Global Network Operations Center Europe (GNOCe) z siedzibą w Warszawie. Konsolidacja, która potrwa do końca 2016 roku, ma zagwarantować świadczenie przez Orange najwyższej jakości usług oraz zwiększyć efektywność operacyjną.

Czytaj też wywiad z Magdaleną Rędziniak, dyrektorem ds. CSR w Orange Polska.

- Decyzja grupy Orange o powołaniu GNOCe w oparciu o pracowników Orange w Polsce i Rumunii oraz usytuowanie jej siedziby w Warszawie świadczy o wysokiej ocenie wiedzy i kompetencji naszych specjalistów. To dla nas duża satysfakcja, ale też odpowiedzialność - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu ds. Operacyjnych Orange Polska.

W polskiej części GNOCe pracuje ponad 400 osób między innymi z Warszawy, Katowic, Lublina i Wrocławia. GNOC Europe odpowiada za zdalne utrzymanie sieci rdzeniowej, data, transportowej i IP oraz platform usługowych na dwóch poziomach - nadzoru oraz eksperckiego wsparcia technicznego.

Czytaj też: Cięcia w Orange: zespół uszczupli się o 3 tys. pracowników

Są to działania operacyjne wymagające pracy inżynierów o wysokich kwalifikacjach w systemie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. GNOC Europe realizuje także zadania zaradcze i rozwiązuje problemy z zakresu wymienionych technologii. Ponadto monitoruje usługi i odpowiada za ekspertyzę urządzeń multimedialnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.