Tak Rossmann radzi sobie z obsługą dokumentacji pracowników

Sieć sklepów drogeryjnych Rossmann w Polsce to już ponad 900 sklepów, 12 tys. osób i miliardy dokumentów pracowniczych do przechowywania. Do obsługi dokumentacji pracowników firma wykorzystuje specjalny system informatyczny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tak Rossmann radzi sobie z obsługą dokumentacji pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 sie 2014 9:58


W 2013 roku firma zdecydowała się na digitalizację dokumentacji pracowniczej i w ramach bieżących prac kadrowych przejście na wersję elektroniczną dotychczasowych teczek pracowniczych. Dokumenty papierowe są skanowane, segregowane i przechowywane w odpowiednio oznaczonych archiwach papierowych, co wspierane jest silnikiem workflow, który zapewnia pełną kontrolę i poprawność organizacji dokumentów papierowych w teczkach w archiwum.

Projekt E-teczki pracowniczej ma na celu wsparcie zarządzania dokumentacją i procesami HR-owymi w obliczu silnego wzrostu sieci i nowych zatrudnień na poziomie kilku tysięcy osób rocznie.

Głównym efektem wdrożenia jest poprawa obsługi dokumentów pracowniczych i ich dostępności dla zainteresowanych osób, przy zapewnieniu wymaganego poziomu bezpieczeństwa. Dzięki procesowi digitalizacji dokumentów, wyszukiwanie i obsługa kluczowych danych personalnych uległa znacznemu przyspieszeniu. W ramach dotychczas wdrożonych przez Comarch rozwiązań ECM przechowywanych jest 1,2 miliarda dokumentów.

- W związku z ciągłym rozwojem firmy i znacznym przyrostem sklepów i pracowników, dotychczasowe zarządzanie dokumentacją pracowników było zbyt skomplikowane i pracochłonne. Mamy obecnie ponad 900 sklepów i zatrudniamy 12 tysięcy osób, dlatego szukaliśmy rozwiązania informatycznego, które ułatwi, przyspieszy i usprawni obsługę dokumentów - mówi Ilona Perużyńska-Zych, kierownik działu kadr i płac w Rossmann.

System Comarch ECM w sieci Rossmann będzie używany docelowo przez ponad 200 użytkowników. W najbliższych latach planowane jest wprowadzenie około 25 tysięcy teczek pracowniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.