Szukaj pracy bardziej mobilnie

- W 2012 r. odnotowaliśmy trzy razy więcej odwiedzin na Pracuj.pl poprzez telefony komórkowe czy tablety niż rok wcześniej – twierdzi Maciej Chwiłoc, menedżer Działu Wdrożeń i Utrzymania Systemów IT w Grupie Pracuj.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szukaj pracy bardziej mobilnie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 lip 2013 11:57


Maciej Chwiłoc przewiduje, że już w 2015 r. odsłon mobilnych będzie więcej niż tradycyjnych, z komputerów. Dlatego już dziś grupa Pracuje oferuje swoje główne usługi w formie dopasowanej do preferencji użytkownika.

- Chcemy, żeby mógł on korzystać z Pracuj.pl na ulubionym urządzeniu, bez względu na miejsce i porę dnia - mówi Chwiłoc.

Z Internetu w telefonie korzysta regularnie już około 5,5 miliona Polaków. W ciągu dwóch lat liczba ta wzrosła o blisko 600% - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Isobar Mobile Polska i Aegis Media Polska w 2010 i 2012 roku.

Z kolei wg badania IIBR „Mobilny konsument w świecie mobilnego Internetu" przeprowadzonego w czerwcu 2012, co dziesiąty użytkownik smartfona lub tabletu deklaruje, że możliwość pobrania aplikacji jest najważniejszą funkcjonalnością takiego sprzętu, bez której byłby on zupełnie nieatrakcyjny. Kolejne 35% uważa to za wielką zaletę.

Pracuj.pl udostępnił zatem nowe wersje aplikacji na najpopularniejsze platformy mobilne - iOS, Android oraz Windows Phone 8. Dzięki nim można teraz nie tylko łatwo i szybko znaleźć oferty pracy, lecz także odpowiedzieć na nie bezpośrednio przez komórkę.

Dużym udogodnieniem jest zintegrowanie aplikacji z kontem użytkownika w serwisie Pracuj.pl. Dzięki temu poszukujący pracy ma dostęp do ogłoszeń zapisanych w tzw. Ulubionych, powiadomień, a także zapamiętanych wcześniej plików CV. Może również sprawdzić historię aplikowania na oferty pracy, aby upewnić się, na które ogłoszenia już odpowiedział.

To nie koniec przydatnych funkcji. Aplikacje pozwalają przeglądać oferty pracy dostępne w serwisie i „podpowiadają", które z nich są najbardziej dopasowane do oczekiwań użytkownika. Osoba, która chce być na bieżąco z ofertami pracy, z pewnością polubi także powiadomienia typu push z informacjami o najciekawszych ogłoszeniach oraz o wygasających ofertach, zapisanych w zakładce Ulubione.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.