Sygnity, e-Podatki: Kanał Masowy dla Organów Rentowych już działa

Do listy wykonanych dla Ministerstwa Finansów w ramach kontraktu e-Podatki produktów Sygnity dodaje kolejny - Kanał Masowy dla Organów Rentowych (KMdOR). Umożliwia on automatyczne przesyłanie informacji do administracji podatkowej przez organy rentowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sygnity, e-Podatki: Kanał Masowy dla Organów Rentowych już działa

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 lut 2016 20:00


Kanał Masowy dla Organów Rentowych obsługuje formularze rocznego zeznania podatkowego (PIT-40A/11A), które przesyłane są do urzędów skarbowych z organów rentowych, m.in.: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego czy Wojskowego Biura Emerytalnego.

Dzięki temu, administracja podatkowa otrzymuje kolejne cyfrowe dane o podatnikach, a co za tym idzie udoskonala usługę PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PIT-37 uzupełniając za podatnika kolejne rubryki informacjami z formularzy PIT40-A/11A.

- Wprowadzenie w 2015 roku rewolucyjnej usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego, było poważnym krokiem ku zmianie podejścia do obsługi podatnika przez polską administrację podatkową. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pracodawcy po raz pierwszy mieli obowiązek wysłać PIT-11 do urzędu skarbowego w wersji elektronicznej, a konsekwencją tego działania jest właśnie usługa PFR, która pobiera dane z przesłanych formularzy i wypełnia je automatycznie - podkreśla Roman Durka, wiceprezes Sygnity.

Dotychczasowe udogodnienia

Od początku roku podatnicy mogą też logować się do swojego konta podatnika przez portal podatkowy, gdzie w pełni zdalnie mają możliwość obsługiwać swoje zobowiązania i korespondencje z urzędem w zakresie trzech podatków - PCC, SD i KP. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu przez Sygnity we wszystkich 400 urzędach skarbowych w Polsce nowego systemu poboru podatków.

8 stycznia z sukcesem wdrożono pakiet funkcjonalności modułu mandaty - rozwiązanie umożliwiające wprowadzanie informacji o mandatach i grzywnach przez organ do tego uprawniony, przyjmowanie płatności za mandaty od ukaranych oraz dystrybucje stosownej kwoty do budżetu państwa - zapewniając resortowi finansów obsługę wierzycielską zobowiązań wynikających z nakładania mandatów karnych.

20 stycznia Sygnity uruchomiło, na oddanym na koniec roku koncie podatnika na portalu podatkowym, opcję rejestracji z uwierzytelnianiem profilem zaufanym ePUAP, co w stosunku do dotychczasowej funkcjonalności, rejestracji konta z uwierzytelnianiem za pomocą podpisu kwalifikowanego, znacząco poszerza jego dostępność.

e-Podatki

- Od blisko trzech lat współtworzymy ogromny, wielopoziomowy i w dużej mierze unikalny system informatyczny, który ma usprawnić działanie polskich urzędów skarbowych, zautomatyzować wymianę danych z innymi organami publicznymi oraz ułatwić dostęp do informacji umożliwiając Polakom bezpośredni kontakt z administracją podatkową. – powiedział Janusz R. Guy, prezes Sygnity.

– Skala tego projektu widoczna jest w liczbach: od sierpnia 2015 dzięki systemowi podatnicy zarejestrowali blisko pół miliona pism w izbach skarbowych i urzędach skarbowych, a w tym miesiącu e-Podatki przyjmują nawet do 65 000 deklaracji tygodniowo. Ułatwianie relacji zarówno na linii obywatel-administracja, jak i wzajemnych kontaktów między organami jest dla nas nieustającym powodem do zadowolenia - dodaje Guy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.