PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Setki niedopasowanych CV udręką rekruterów. Czy jest na to sposób?

 • Autor: jk
 • 29 sty 2014 11:34

Największym problemem rekrutacyjnym są setki CV, wysyłane przez kandydatów, których kompetencje i doświadczenie nie pasują do profilu poszukiwanego przez firmę pracownika. Czy jest sposób, aby bezboleśnie wyłowić 10 najlepszych pretendentów nie przeglądając 100 aplikacji?

Setki niedopasowanych CV udręką rekruterów. Czy jest na to sposób?
REKLAMA

Jak wynika z badania „Internauci 2013" przeprowadzonego przez CBOS, trzy piąte dorosłych Polaków korzysta z internetu. Około 80 proc. spośród grupy aktywnych zawodowo jest potencjalnie zainteresowanych zmianą pracy a 20 proc. otwarcie deklaruje, że szuka nowej pracy - to wnioski z raportu „Rola Internetu w poszukiwaniu pracy. Gemius 2008".

Taki stan rzeczy powoduje, że w standardowej rekrutacji, osoba odpowiedzialna za zatrudnianie pracowników otrzymuje setki aplikacji, które nie spełniają jej oczekiwań, co często ujawnia się dopiero podczas wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej. Na prawie każde ogłoszenie rekrutacyjne aplikuje spora ilość osób, a większość CV, na których analizę rekruter musi poświęcić czas, jest nieadekwatna do ogłoszenia. Takie działanie jest mało wydajne zarówno dla pracodawcy jak i pracownika.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na bazie doświadczeń rekrutacyjnych powstał nowy projekt internetowy www.e-rekrutacja24.pl, którego celem jest usprawnienie procesów rekrutacyjnych i zmniejszenie ryzyka pomyłki rekrutacyjnej.

Pracodawca tworząc projekt rekrutacyjny w www.e-rekrutacja24.pl ustala kryteria, które ma spełniać jego idealny pracownik a system automatycznie dobiera dziesięciu kandydatów najlepiej spełniających jego oczekiwania, również pod kątem psychologicznym. Dodatkowo, może skorzystać z modułu oceny grupowej, czyli oceny którą wystawili kandydatowi inni rekruterzy. E-rekrutacja24.pl umożliwia obiektywne sprawdzenie predyspozycji psychologicznych, osobowościowych i zawodowych pracownika, zanim zaprosi się go na rozmowę lub zaproponuje okres próbny.

Według Antal International jedna trzecia kandydatów kłamie w swoim CV, aż 83 proc. kandydatów podaje nieprawdziwe informacje na temat zdolności języków obcych oraz często przypisuje sobie umiejętności interpersonalne, którymi w rzeczywistości nie dysponują. HBR podaje, że przyczyną 80 proc. fluktuacji kadr są błędy rekrutacyjne. Korzystając z propozycji e-rekrutacja24.pl rekruter może ominąć powyższe problemy i efektywniej zarządzać swoim czasem, nie marnując czasu na przeglądanie aplikacji, które nie spełniają jego wymagań.

W e-rekrutacji24.pl kandydat w ogóle nie musi wysyłać CV. Wystarczy, że się zarejestruje i szczegółowo wypełni swój profil oraz przejdzie testy psychologiczno-adaptacyjne - od tej pory będzie otrzymywał zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne, jeśli tylko system dopasuje go do odpowiedniego pracodawcy. Pomoże to zlikwidować problem rekruterów dotyczący niedopasowanych umiejętności i kwalifikacji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Setki niedopasowanych CV udręką rekruterów. Czy jest na to sposób?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • persona 2014-05-13 10:26:21

  dla rekrutera z powołania, wytrawnego HRowca, wertowanie CV powinno być przyjemnością odkrywcza, sama w sobie. Może to byc ból dla pani księgowej, kierownika działu co ma dziesiątki innych spraw na głowie, czy dla administratorki kadr na przykład. Ale dla speca nie powinna byc priorytetem skrócenie roboty i wybranie 10 bez konieczności przeglądania 100, Jak zrobić to szybciej i sprawniej? sa proste metody, nie elektroniczne , nie informatyczne. Na tym polega m.in. praca rekrutera, a jak czuje sie udręczony to albo pomylił zawód albo jest masochistą. Sytuacja na rynku pracy sprzyja tzw. odwalaniu pańszczyzny niestety

 • Administrator erekrutacja24.pl 2014-05-13 09:12:05

  Szanowna Pani KIA80. Jako poprawnie zarejestrowany kandydat ma Pani dostęp do wszystkich ofert pracy , które są dostępne w naszym serwisie ( zakładka oferty pracy ). Natomiast oferty spełniające Pani kryteria znajdują się w zakładce Twoje oferty pacy. W Twoich ofertach pracy system paruje tylko i wyłącznie oferty dopasowane do Pani oczekiwań i wymagań. Postanowiliśmy wprowadzić opcję podglądu wszystkich ofert dając możliwość kandydatom zaczepiania pracodawcy nawet jeżeli system nie sparował ich do danego ogłoszenia. Nasz serwis zbudowany jest na bardzo nowoczesnych , zaawansowanych algorytmach i o bublu nie ma tutaj mowy. Już wkrótce udostępnimy Państwu opinie naszych użytkowników , którzy dzięki naszemu serwisowi znaleźli pracę lub praca znalazła ich. Wszelkie pytania bądź sugestie proszę kierować do nas za pośrednictwem nasze strony.

 • KIA80 2014-04-09 18:27:42

  hmm, zarejestrowałam się na portalu e-rekrutacja24 i ... ok może to jakoś funkcjonuje u innych, ale wg. mnie coś jest nie tak. Uzupełniłam dane, wypełniłam testy, określiłam jasno czego oczekuję. A tu zamiast ofert, które pasują do mojego profilu, otrzymuję zupełnie coś innego. Jak się ma administracja biurowa, kadry i płace do obsługi żurawia albo podnośników montażowych (co to w ogóle jest ??) ?????? Może jestem za głupia, ale albo to nie działa, albo ktoś nieźle zarabia na bublu, bo otrzymał ponad 400 tyś. dotacji.

 • KIA80 2014-04-09 18:26:42

  hmm, zarejestrowałam się na portalu e-rekrutacja24 i ... ok może to jakoś funkcjonuje u innych, ale wg. mnie coś jest nie tak. Uzupełniłam dane, wypełniłam testy, określiłam jasno czego oczekuję. A tu zamiast ofert, które pasują do mojego profilu, otrzymuję zupełnie coś innego. Jak się ma administracja biurowa, kadry i płace do obsługi żurawia albo podnośników montażowych (co to w ogóle jest ??) ?????? Może jestem za głupia, ale albo to nie działa, albo ktoś nieźle zarabia na bublu, bo otrzymał ponad 400 tyś. dotacji.

 • dr.hajzz 2014-02-08 00:24:36

  ciekawy serwis, prezentuje się bardzo profesjonalnie, dla niektórych branż/zawodów może się sprawdzić. Starannie zużyty budżet UE ;) Lecz test on-line a test face-to-face to nieco inna bajka. I jeszcze jedno - naukowcy dopiero pracują nad cyberinteligencją będącą śladową namiastką ludzkiego umysłu - na dziś ślepy zero-jedynkowy system nie zastąpi tu człowieka, HR to też ludzie dla ludzi, chyba przede wszystkim, jak ktos nie ma do tego serca i pary, to chyba pomylił ścieżki kariery...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA