Rozwiązania chmurowe i sieci społecznościowe w biznesie. Firmy mówią tak!

W minionym roku obserwowaliśmy duże zainteresowanie rozwiązaniami do zarządzania przedsiębiorstwem, szczególnie w sektorze MŚP - zauważa Adam Komorowski, dyrektor działu aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rozwiązania chmurowe i sieci społecznościowe w biznesie. Firmy mówią tak!

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

27 lut 2013 11:24


Jak podkreśla Adam Komorowski, firmy podejmowały bardziej świadome decyzje wdrożeniowe, poprzedzone szczegółową analizą biznesową. - Zmieniła się jedynie tendencja w kwestii wyboru modelu użytkowania systemu, a firmy mniej chętnie wdrażały oprogramowanie od podstaw w modelu on-premise, skupiając się w zamian na rozwiązaniach cloudowych i dostępnych z poziomu urządzeń mobilnych - mówi dla portalu wnp.pl Adam Komorowski.

Przedstawiciel Microsoft zwraca uwagę, że wprowadzone przez firmę aktualizacje CRM kładły właśnie duży nacisk na możliwość pracy w dowolnym miejscu i czasie, z wykorzystaniem takich urządzeń jak smartfony czy tablety.

Firmy wykazywały także zainteresowanie wykorzystaniem sieci społecznościowych do realizacji działań biznesowych. - 2013 r. przyniesie z pewnością kolejne wyzwania, szczególnie w obszarze rozwiązań chmurowych oraz funkcji dotyczących sieci społecznościowych - prognozuje Adam Komorowski. - Przewidujemy, że praktyka stosowania w biznesie narzędzi społecznościowych znanych z życia prywatnego, jeszcze się nasili.

Rok 2013 będzie także, zdaniem naszego rozmówcy, rokiem mobilności, ponieważ w br. urządzenia mobilne staną się najczęściej wykorzystywanym narzędziem dostępu do Internetu.

- Praca zdalna coraz bardziej zyskuje na znaczeniu i przestaje być dla firm wyłącznie wyjściem awaryjnym - zauważa Adam Komorowski. - Coraz więcej przedsiębiorstw zatrudnia pracowników z innych miast lub pozwala im pracować z domu, oferując narzędzia umożliwiające dostęp do materiałów firmowych, baz danych czy innych zasobów firmy. Wraz z chmurą będzie rosło także znaczenie rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.