Rewolucja w poszukiwaniu pracy? Adzuna już na polskim rynku

Według portalu technologicznego Wired.com, Adzuna - wyszukiwarka ofert pracy nowej generacji to jeden z najgorętszych startup-ów w Europie. Od kilku dni działa już w Polsce. Czy wchodzimy właśnie w nową erę poszukiwania pracy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rewolucja w poszukiwaniu pracy? Adzuna już na polskim rynku

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

17 sty 2014 9:44


Adzuna została założona przez Doug`a Monro oraz Andrew Hunter`a - duet stojący za sukcesem Gumtree - portalu darmowych ogłoszeń internetowych. Na czym polega fenomen ich kolejnego produktu, który kilka dni temu (dokładnie 14 stycznia) wystartował w Polsce?

- Trzy główne aspekty, które wyróżniają Adzuna od innych narzędzi pozwalających na wyszukiwanie ofert pracy to: ich obfitość, dostęp do danych dotyczących rynku pracy oraz warstwa społecznościowa - mówi Andrew Hunter, współzałożyciel Adzuna.

Aktualnie na www.adzuna.pl dostępne są tysiące ofert pracy na terenie całej Polski, które w sumie reprezentują milionowy potencjał zarobkowy. Wraz z rozwojem strony zaindeksowana zostanie niemal każda oferta dostępna w Polsce. Co ważne - Adzuna zbiera ogłoszenia w czasie rzeczywistym z dziesiątek portali z ogłoszeniami pracy i udostępnia je w jednym miejscu.

- Przeważnie proces poszukiwania pracy opiera się na czasochłonnym przeszukiwaniu strony po stronie, zakładaniu kont, ustawianiu niezliczonej ilości powiadomień email - mówi Hunter. - Adzuna w znaczący sposób ułatwia użytkownikom proces poszukiwania pracy poprzez udzielanie dostępu do tych samych ofert, do których mieliby dostęp wchodząc na poszczególne strony - dodaje.

Wyszukiwarka oferuje jednak coś więcej, niż tylko oferty pracy. - Na mapach "rozkładu płac" oraz "ofert pracy" użytkownicy będą mogli znaleźć wiele szczegółowych (i aktualizowanych na bieżąco) danych statystycznych. Dzięki tym informacjom będą oni mogli podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące kariery - wyjaśnia Andrew Hunter.

Użytkownicy wyszukiwarki znajdą w niej również informacje np. na temat liczby wakatów w firmach. Strona posiada dane dotyczące setek tysięcy kombinacji stanowisk pracy w stosunku do lokalizacji, począwszy od księgowych w Krakowie, po sprzedawców w Szczecinie.

Sposób poszukiwania i zdobywania kandydatów do pracy może zrewolucjonizować również aplikacja Adzuna Connect - to funkcja, która pozwala zalogować się na Adzuna przez serwis Facebook.

- Po zalogowaniu użytkownicy zobaczą nie tylko dostępne oferty pracy, ale również będą mogli zobaczyć, które z ich kontaktów pracują w firmach posiadających aktualnie wakaty - mówi Hunter. - Adzuna oferuje również możliwość przesłania wiadomości do znajomych na Facebooku z linkiem do oferty i polem do wpisania osobistego tekstu - dodaje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Adzuna 2014-01-20 15:48:53

Mamy nadzieję, że Adzuna okaże się pomocna dla Twoich znajomych! Pozdrawiamy, zespół Adzuna.

Aga 2014-01-20 15:29:21

Adzuna na polskim rynku pracy ? Rynek ubogi,ale może to zwiastun ,że coś na tym rynku drgnęlo...Oby!!! Biura Pośrednictwa Pracy,które istnieją , moim zdaniem nie spełniają swoich zadań. Już kilku moich znajomych zainteresowało sie waszą stroną. Powodzenia.