Polska firma pomaga największym koncernom na świecie w zatrudnianiu programistów

Grzegorz Jakacki, założyciel firmy Codility opracował program, który pozwala weryfikować fundamentalne umiejętności programistów w pierwszym etapie rekrutacji. To olbrzymie oszczędności dla firm.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska firma pomaga największym koncernom na świecie w zatrudnianiu programistów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

21 sty 2014 10:23


Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", Polak wpadł na pomysł stworzenia programu do rekrutacji programistów w Chinach, gdzie sam pracował w firmie informatycznej Exoweb. Potrzeba matką wynalazku - Exoweb ciągle potrzebował do pracy nowych ludzi, przez co Jakacki musiał przychodzić do pracy również w sobotę, żeby pogodzić wszystkie obowiązki.

Wtedy wpadł na pomysł, aby stworzyć prosty program, który będzie w stanie automatycznie ocenić proste programy napisane przez kandydatów do pracy - to obowiązkowe zadanie każdego z nich. - Te zadania z pozoru są proste, ale wymagają skupienia. Mają na celu przede wszystkim sprawdzenie fundamentalnych umiejętności - mówi dla "DGP" Grzegorz Jakacki, założyciel firmy.

Jego zdaniem, metoda wykorzystywana przez Codility wskazuje na braki w 60-90 proc. rozwiązań dostarczonych przez kandydatów w trakcie typowej rekrutacji, a co ważniejsze - program ocenia obiektywnie.

Pomysł Polaka spodobał się szefom w Chinach - w ciągu dwóch lat przetestowali tym sposobem 2,5 tys. programistów - ale jednak nie na tyle, by go rozwijać. Dlatego w 2007 r. Jakacki wrócił do Polski.

Dziś Codility ma na swoim koncie 700 tys. przetestowanych przez swój program osób. Pierwszym dużym klientem polskiej firmy był portal randkowy z USA e-Harmony, ale później portfolio klientów wzbogaciło się również o takie firmy jak Nokia czy Samsung.

Rozwiązaniem oferowanym przez Codility zainteresowani są również inni giganci, m.in.: Sony, Allegro, BNP Paribas czy Raiffeisen.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.